Zalety wanny wolnostojącej

Łazienka w dzisiejszych czasach ma za zadanie spełniać nie tylko funkcje praktyczne, takie jak łatwość w utrzymaniu czystości i komfort w użytkowaniu, ale także mieć walory dekoracyjne. Współczesna architektura wychodzi takim oczekiwaniom naprzeciw, wprowadzając coraz ciekawsze rozwiązania dla naszych domów. 

Dlaczego warto?

Kąpiel to czas relaksu i chwili wytchnienia. Nic zatem dziwnego, że chcemy spędzić ten czas jak najlepiej. Naprzeciw takim oczekiwaniom wychodzi wanna wolnostojąca. W przeciwieństwie do wanny tradycyjnej tego typu model często stanowi główny, centralny element łazienki. Dla miłośników długich kąpieli jest to idealne rozwiązanie również ze względu na swobodny dostęp z każdej strony, chociaż niektórzy decydują się na lokalizację w rogu pomieszczenia. 

Utrzymanie czystości jest również ułatwione ze względu na możliwość przesuwania tego typu wanny, co umożliwia nam dokładny dostęp do podłogi i każdej strony wanny, co jest istotne, jeśli zdecydujemy się ulokować ją w kącie lub przy którejś ze ścian łazienki. Taka wanna bez wątpienia wygląda bardzo efektownie, zwłaszcza gdy dodamy elementy dekoracyjne w postaci żywych roślin dobrze znoszących wilgotne warunki. Przykładem może być, chociażby palma waszyngtonia lub dracena Sandera. To wszystko sprawia, że wanny wolnostojące cieszą się coraz większą popularnością.

Ciekawostką jest to, że na polskim rynku dostępne są również małe wanny wolnostojące, przeznaczone specjalnie dla dzieci. Jeśli mamy wystarczająco dużo miejsca w swojej łazience lub mamy wydzieloną, oddzielną łazienkę dla dziecka takie rozwiązanie jest bardzo estetyczne, a zarazem ułatwiające kąpiele najmłodszych. 

Jaki kształt wybrać?

Kiedy zdecydujemy się już na zakup wanny wolnostojącej, pozostaje kwestia wyboru odpowiedniego kształtu, koloru oraz tworzywa, z jakiego jest wykonana. Może być to konglomerat, akryl, kompozyt lub inny materiał. Chociaż największą popularnością cieszą się białe wanny akrylowe, producenci stworzyli szereg modeli pasujących zarówno do naszego wnętrza, jak i upodobań. 

W zależności od stylu, jaki dominuje w naszym mieszkaniu, możemy zdecydować się na wannę okrągłą, prostokątną, symetryczną, asymetryczną o nietypowych kształtach z różnymi opcjami wykończeń. Z odpowiednio dobraną baterią mogą stanowić zestaw idealny, pasujący jednakowo do urokliwych wnętrz lat siedemdziesiątych, po nowoczesne, a zarazem designerskie łazienki. Możliwości aranżacyjne są praktycznie nieograniczone.