Rolety - praktyczne i atrakcyjne do każdego okna

Rolety podbijają rynek tekstyliów okiennych – ich popularność ma swoją przyczynę. Rolety są funkcjonalne, komfortowe i uniwersalne, dostępne w różnych wymiarach, modelach i kolorystyce. Dzięki tej różnorodności pasują do każdego okna, czy będzie to dużych rozmiarów, proste okno, w nowoczesnym apartamencie czy typowe okno w bloku, albo też niestandardowe okno w kamienicy. Rolety świetnie prezentują się w oknie samodzielnie, jak również w towarzystwie tradycyjnych firanek i zasłon.

Stylowe i nowoczesne 

Niezależnie od tego, czy wystrój wnętrz to nasze hobby, któremu poświęcamy sporo wolnego czasu czy kwestie związane z aranżacją, stylem i wystrojem są dla nas obojętne i nie zwracamy uwagi na każdy detal dekoracyjny w naszym domu, rolety będą bardzo dobrym rozwiązaniem dla każdego.

Rolety są bardzo wygodne w użytkowaniu (a nawet w montażu – najpopularniejsze modele rolet nie wymagają żadnych narzędzi, aby zamontować je na oknie) i świetnie się prezentują. Kolejny ich atut wiąże się z ich główną funkcją, czyli zasłanianiem okna. Efektywniej niż zasłony i firanki wpuszczają światło do pokoju czy do kuchni. 

Decydując się na zakup cieszących się ostatnio coraz większym zainteresowaniem charakterystycznych rolet w pasy (rolety dzień noc), gwarantujemy sobie możliwość wygodnego regulowania dostępu światła do pomieszczenia, dzięki różnemu układowi materiału. 

Rolety różnią się od siebie nie tylko kolorami. Najlepsi producenci oferują rolety w szerokiej gamie kolorystycznej, dzięki czemu można je dopasować zarówno do pomieszczeń utrzymanych w bieli czy szarościach, klasycznych pastelach, jak i w awangardowych układach kolorystycznych. 

Jeśli sobie tego życzymy – roleta w oknie może być niemal niezauważalna (stanowiąc tło dla innych dekoracji). Może być również ciekawym kontrapunktem, który urozmaici dominującą kolorystykę pokoju.

Różne modele, systemy i rozmiary rolet

Rolety dostępne w ogólnej sprzedaży oferowane są w standardowych rozmiarach i w najpopularniejszych kolorach, zazwyczaj są to najprostsze modele, które nie wymagają fachowej pomocy. 

Jeśli zależy nam na najlepszej jakości i rozsądnej cenie, a do tego nasze okna wymagają rolet w niestandardowych rozmiarach, warto zainteresować się ofertą producentów – rolety.eu to profesjonalny sklep inernetowy, dlatego znajdziemy tu szeroki wybór modeli rolet, systemów oraz kolorów i rozmiarów. Możemy też liczyć na rzetelne doradztwo, dzięki któremu dobierzemy optymalne rolety do każdego, nawet najbardziej nietypowego okna.

Rolety oferowane są w czterech różnych systemach: najpopularniejszym – mini (wolnowiszące), w kasecie, w kasecie z prowadnicą oraz w kasecie aluminiowej w wersji Superior. Sklep zapewnia dostęp do klasycznych rolet materiałowych, wersji z dodatkową warstwą gumową, która maksymalnie ogranicza dostęp światła, nowoczesnych rolet 3D, rolet plisowanych (rzymskich) oraz rolet typu dzień-noc.

Rolet w paski, niegdyś dostępnych głównie w kolorze białym, czy ecru oraz brązowym – przybywa w naszych oknach. Nie bez powodu – o ich popularności decydują względy użytkowe. Roletę typu dzień noc można bardzo łatwo zamontować, podobnie łatwe jest regulowanie za jej pomocą dostępu światła do pomieszczenia. Wystarczy uruchomić sznurek do zmieniania pozycji pasków.

Rolety.eu to pełen zakres asortymentu. W katalogach producenta znajdziemy nie tylko klasyczne rolety, ale również dzień-noc w wielu wariantach kolorystycznych, w wersjach Classic oraz Exclusive. 

Jeśli preferujemy pełny wystrój okna, a więc zarówno rolety, jak i zasłony oraz firanki, w sklepie znajdziemy także dziesiątki różnych karniszy, w wielu kolorach i modelach (z jednym lub dwoma drążkami, nowoczesne karnisze kwadratowe) oraz szeroki wybór akcesoriów dekoracyjnych.