Nowoczesne, funkcjonalne i trwałe - meble metalowe nie tylko dla firm

Szafy, regały czy półki z metalu kojarzą się ze wzornictwem przemysłowym – meblami, które mają być funkcjonalne i dostosowane do potrzeb firm oraz instytucji. Rzeczywiście, większość mebli metalowych sprawdza się głównie w biurach, w pomieszczeniach gospodarczych, w budynkach użyteczności publicznej itp., ale nie tylko. Coraz częściej surowe w formie i kolorze meble metalowe goszczą również w domowych wnętrzach, utrzymanych w stylu minimalistycznym i industrialnym.

Optymalna funkcjonalność

Meble wykonane z najlepszej jakości metalu mają zazwyczaj swoje zadania. Powinny być trwałe, stabilne i maksymalnie użyteczne. W związku z tym projektuje się je w taki sposób, aby zmaksymalizować te właśnie cechy. 

Regały, szafy metalowe czy też szafki są pojemne i w zależności od konkretnego zapotrzebowania mają różnej wielkości półki, szuflady i przegrody, w których można przechowywać m.in. dokumenty oraz przedmioty, które wymagają specjalnego zabezpieczenia, z różnych powodów niezbędne do działania danej firmy, instytucji i innych podmiotów.

Meble metalowe pozwalają efektywnie zarządzać takimi przedmiotami i z łatwością z nich korzystać. Ciężkie szafy są jednocześnie stabilne i odporne np. na upadek czy też różnego rodzaju uszkodzenia mechaniczne. Doświadczeni producenci mebli metalowych, tacy jak FX Meble, oferują także szafy mobilne, które można z łatwością przesuwać.

Wszystkie meble z kolekcji FX Meble są wykonane z najwyższą starannością i dbałością o każdy szczegół. W przypadku mebli, które mają być użyteczne w funkcjonowaniu biur, sekretariatów, przychodni, szpitali, szkół, szatni i wielu innych miejsc, wygodne uchwyty, wytrzymałe zamki oraz prowadnice w istotny sposób definiują ich rzeczywistą wartość użytkową. Kluczowym zadaniem takich mebli jest ułatwianie pracy i zapewnienie optimum bezpieczeństwa przechowywanym w nich rzeczom, np. dokumentom, lekarstwom czy kluczom.

Nie tylko użyteczność

Dla wielbicieli niebanalnych połączeń i rozwiązań w nowoczesnym wystroju wnętrz, meble z metalu albo ze stali będą doskonałym elementem aranżacji. Szczególnie apartamentów utrzymanych w stylu minimalistycznym, industrialnym czy futurystycznym. 

Choć meble kojarzące się z wnętrzami nie domowymi mogą się stać ciekawą inspiracją dla poszczególnego stylu, na przykład w loftach. Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby zawędrowały także do mieszkań w bardziej tradycyjnym wydaniu, na zasadzie aranżacyjnego kontrapunktu, który pozwoli nadać im zupełnie innego, ciekawego klimatu. 

Tworząc niebanalny wystrój z udziałem mebli metalowych, warto pamiętać o naczelnej zasadzie budowania aranżacji, czyli – mniej znaczy więcej. Nie mnóżmy więc nadmiernie mebli w tym stylu, postawmy bardziej na akcent. 

W małym pokoju świetnie może się zaprezentować niewielka metalowa szafka na kółkach. W większym możemy sobie pozwolić na solidniejszą szafę, za pomocą której uporządkujemy wiele rzeczy, przy okazji znajdując idealne miejsce do przechowywania tych, które mają szczególną wartość.