Światło w Twoim domu

Lampy i żyrandole są zwieńczeniem całego stylu w domu. Podkreślają charakter pomieszczeń, a czasem nawet go uwydatniają. Są jednymi z ostatnich elementów na jakie decydujemy się podczas urządzania pomieszczeń, by podczas remontu nie zostały zniszczone. Jak zatem je wybrać, by cieszyć się nie tylko ich wyglądem, ale także dobrym światłem w naszym domu?

Lampy w domu – kiedy rozpocząć poszukiwania?

Wieszanie lamp w domu zazwyczaj jest jednym z ostatnich, wykończeniowych czynności. Przede wszystkim ze względu na fakt, że wybrane oświetlenie jest bardzo często z delikatnych elementów, w tym szkła, na którym mogą osadzić się wszelkie pyły uwalniane podczas remontu. W końcowym etapie urządzania domu jesteśmy także pewni, jaki charakter będą miały nasze pomieszczenia, a lampy będą swego rodzaju zwieńczeniem całego stylu, jednym z ostatnich dodatków. Mogą one także stanowić swego rodzaju element kontrastowy – gdy tylko zapragniemy ożywić nasz dom, a wszelkie dodatki wybraliśmy wcześniej. Bardzo często w ostatnim etapie urządzania domu wiemy dopiero jakie światło, i w którym miejscu będzie nam najbardziej potrzebne. Stąd też decyzję o rodzaju i rozmieszczeniu lamp czy żyrandoli zostawiamy na koniec. Choć wcześniej oczywiście możemy się zainspirować i poszukać akcesoriów, które najbardziej przypadną nam do gustu.   

Lampy – inspiracje i zakupy 

Najbardziej komfortowym i wymagającym najmniej czasu miejscem do oświetleniowych inspiracji będzie przede wszystkim internet. To w nim bez względu na porę możesz zaczerpnąć pomysłów. W internecie możemy nie tylko obejrzeć same akcesoria oświetleniowe, ale także ich komponowanie się w pomieszczeniu o danym stylu, dzięki czemu będziemy wiedzieć jak lampa, którą wybraliśmy, będzie wyglądać, np. w pomieszczeniu o charakterze nowoczesnym lub klasycznym. Lampy sklep internetowy to najlepszy pomysł także na zakupy. Możemy ich dokonać zawsze i wszędzie, bez obaw o to, czy sklep będzie czynny czy nie. Dodatkowo najczęściej sklepy internetowe z oświetleniem ubezpieczają nadawane przesyłki, dzięki czemu nie musimy martwić się, że podczas transportu ulegną zniszczeniu. Każdy zakup można także zwrócić w ciągu 14 dni bez podania przyczyny, a ceny w internecie są znacznie atrakcyjniejsze niż w sklepach stacjonarnych.   

Lampy a żyrandole – czym się różnią?

Podczas poszukiwań najlepszych rozwiązań w pomieszczeniu należy także wiedzieć, czym różnią się od siebie te poszczególne akcesoria oświetleniowe. Lampy to zbiór wszystkich rodzajów produktów do oświetlenia w domu, do których należą m.in. kinkiety i żyrandole. Te ostatnie są najbardziej okazałymi i najpopularniejszymi akcesoriami do oświetlenia pomieszczeń. Żyrandole, poprzez swoją budowę, mogą nadać danemu pomieszczeniu charakteru. W zależności od ich rodzaju, może to być styl klasyczny lub nowoczesny. Ze względu na rozłożystość dają one także najwięcej światła i mogą stanowić najważniejszy element w danym pomieszczeniu. Dlatego też warto wcześniej pokusić się o inspiracje, by wiedzieć na jakim stylu nam zależy.