Rynek mieszkaniowy w Warszawie jest dobrze rozwinięty, ale też dość kosztowny – to właśnie tutaj do wyboru mamy jedne z najdroższych nieruchomości w kupnie i wynajmie. Nie oznacza to jednak wcale, że musimy płacić maksymalne ceny. Gdzie poszukiwać tanich mieszkań w stolicy?

Średnie ceny nieruchomości mieszkalnych w Warszawie oscylują wokół 7-8 tysięcy złotych za metr kwadratowy. Tak wysokie koszty windowane są przede wszystkim przez lokale znajdujące się w centrum miasta – to tutaj za jeden metr kwadratowy zapłacimy nawet powyżej 15 tysięcy złotych. Jeśli jednak poszukamy dokładnie, możemy znaleźć oferty w znacznie niższych, bardziej atrakcyjnych cenach.

Na ceny mieszkań wpływa szereg różnych czynników. Zaliczają się do nich między innymi lokalizacja nieruchomości, jej metraż, stan techniczny czy dostępna infrastruktura. Najwyższe ceny, jak wspomnieliśmy, dotyczą mieszkań położonych w ścisłym centrum. Mniej z kolei zapłacimy za lokale na obrzeżach.

Zatem osoby, które interesują mieszkania w Warszawie na rynku pierwotnym powinny zwrócić szczególną uwagę na te położone nieco dalej, ale nadal z dobrą komunikacją, aby dojazdy do centrum nie zabierały dużo czasu.

Niskie ceny obecnie można znaleźć głównie na Białołęce oraz na Targówku. Tanio jest też w dzielnicach takich jak Praga Północ oraz Ursus. W tych lokalizacjach ceny wynoszą zwykle około 6 tysięcy złotych za metr kwadratowy, ale możemy znaleźć oferty na poziomie nawet 5,6 tysiąca złotych za metr kwadratowy.

Oczywiście, musimy pamiętać o tym, aby przy poszukiwaniu idealnego mieszkania w Warszawie zwracać uwagę nie tylko na jego cenę, ale również na inne kwestie. Dostęp do dobrze rozbudowanej infrastruktury, łatwa komunikacja, ale też rozkład nieruchomości oraz prestiż dewelopera – to wszystko składa się na atrakcyjną ofertę. Więcej na ronson.pl/inwestycje-warszawa/

Z dokładnymi kosztami związanymi z zakupem nowego mieszkania w Warszawie można zapoznać się już teraz na stronach internetowych deweloperów. Warto trzymać rękę na pulsie, ponieważ dobre mieszkania szybko się sprzedają!