Masz pieniądze lub szansę na kredyt i chcesz jak najszybciej przeprowadzić się do nowego lokum? W takim przypadku warto poszukać mieszkań od razu gotowych do odbioru. Gdzie możemy je znaleźć?

Zwykle zakupienie nowego mieszkania od dewelopera kojarzymy z koniecznością oczekiwania na jego odbiór. Czasami to parę miesięcy, aż inwestycja zostanie zakończona, innym razem to nawet ponad jeden rok. Nie każdy chce jednak czekać tak długo na przeprowadzkę. Jeśli zależy nam na zakupie mieszkania od razu przygotowanego do przeprowadzki, a przy tym prosto od dewelopera, warto zapoznać się z ofertami już teraz.

Mieszkania gotowe do odbioru – można znaleźć perełki

Gdy chcemy zakupić mieszkania od razu gotowe do odbioru, wcale nie musimy wybierać daleko idących kompromisów. Oczywiście, wybór nie będzie już tak duży, ale wcale nie oznacza to, że nie prawdopodobieństwo znalezienia odpowiedniego lokalu będzie niskie.

Wśród nowych mieszkań gotowych do odbioru znajdziemy jednak gównie te o metrażu wynoszącym około 50 metrów kwadratowych i większych. Musimy pamiętać o tym, że na rynku pierwotnym najlepiej sprzedają się nieruchomości o mniejszym metrażu, które również chętnie wybierane są w celach inwestycyjnych.

Warto jednak zobaczyć różne mieszkania. Wrocław jest jednym z tych miast, gdzie asortyment lokali gotowych do odbioru jest dość duży. Podobnie jest w innych większych miastach w kraju. Trzeba tylko trzymać rękę na pulsie.

Nowe mieszkanie – także jako wykończone pod klucz

Mieszkania od razu gotowe do odbioru mają stan deweloperski. Oznacza to, że są one przeznaczone do dalszego wykończenia. Aby przeprowadzić się do takiego lokum, musimy wykonać odpowiednie prace – wykończenie łazienki, kładzenie podłóg, montaż drzwi wewnętrznych.

Nie musimy jednak szukać ekipy na własną rękę, co też nie zawsze jest możliwe, gdy goni nas czas. Rozwiązaniem będzie wybranie wykończenia pod klucz – taką ofertę ma wielu deweloperów, dlatego warto sprawdzić, czy przy wyborze mieszkania gotowego możemy także z niej skorzystać. Zaoszczędzimy swój czas!