Wiele osób zadaje sobie pytanie, czy pożyczyć pieniądze od innych czy nie. Nie chcemy zazwyczaj prosić o pomoc finansową znajomych. W przypadku problemów ze spłatą mogą wystąpić nieprzyjemności gorsze, niż w banku. Taka transakcja może skutkować zerwaniem znajomości. A gdyby tak pożyczyć pieniądze od całkiem nieznajomej osoby? Obecnie jest to możliwe.

Popularność prywatnych pożyczek gotówkowych

Od 2008 roku na polskim rynku finansowym istnieje nowy produkt – prywatne pożyczki gotówkowe. Jest to opcja pozwalająca ominąć banki i parabanki na drodze pozyskania funduszy potrzebnych na dowolny cel. Wszystko opiera się na transakcji zawieranej między inwestorem, a osobą potrzebującą pieniędzy. Inwestor jest osobą, która dysponuje określonym kapitałem i chce wspomóc inne osoby potrzebujące gotówki. Jest gotowy pożyczyć przykładowo 2000 zł na 12 miesięcy. Ustala przy tym oprocentowanie pozwalające mu w tym czasie zarabiać. Jeżeli myślisz, że tego typu transakcja jest ryzykowna, jesteś w błędzie. Wystarczy realizować transakcje przez specjalnie stworzone do tego celu strony, np. Kokos.pl, gdzie wszystkie operacje są monitorowane i sprawdzane. Nie ma ryzyka, że coś pójdzie nie tak czy nie będzie można wyegzekwować należności od osoby, która pożyczyła pieniądze. Wszystko odbywa się w bezpieczny oraz bezproblemowy sposób.

Czy warto korzystać z prywatnych pożyczek gotówkowych?

Jak najbardziej tak. Pamiętaj jednak, że jest to taka sama pożyczka jak w banku czy w innej instytucji finansowej. Jesteś zobowiązany do jej spłaty w określonym terminie. To, że nie korzystasz z usług określonego podmiotu finansowego nie zwalnia Cię z tej odpowiedzialności. Wykazując się uczciwością i rzetelnością w spłatach, możesz liczyć na kolejne, wyższe pożyczki dostępne na jeszcze lepszych warunkach. Najważniejsze jest to, aby rozsądnie podchodzić do pożyczek. Nigdy nie należy brać więcej niż jest się w stanie spłacić w określonym terminie. Jeżeli tylko weźmie się tyle, ile będzie się miało możliwość spłacić, uda się osiągnąć dobre rezultaty. Prywatne pożyczki nie będą wówczas żadnym zagrożeniem, wpędzającym w kłopoty finansowe.