wiklina

Szukasz ciekawych dekoracji, które przemienią twój ogród w naprawdę niezwykłe miejsce? Podczas zakupów koniecznie zwróć uwagę na wiklinę, która wbrew pozorom nadal jest bardzo modna i cieszy się sporą popularnością. Ten surowiec ma wiele zalet, którym na pewno nie oprze się żaden fan niebanalnych i praktycznych aranżacji ogrodowych. Dowiedz się, dlaczego warto postawić na ozdoby z wikliny.

Lekkość

Z przestawieniem większości dekoracji z wikliny może poradzić sobie nawet dziecko bądź senior. Jest to dość ważna kwestia dla osób, które lubią od czasu do czasu poprzestawiać ozdoby czy też chcą szybko schować ozdoby po sezonie. Należy jedynie pamiętać, żeby zabezpieczyć się przed wiatrem, który może dokonać niepożądanych zmian w aranżacji. Popularne kosze ogrodowe z wikliny wystarczy zazwyczaj wypełnić odpowiednio ciężkimi przedmiotami, a różnego rodzaju figurki np. postawić w osłoniętym kąciku bądź w towarzystwie innych dekoracji.

Ponadczasowość

Wiklina nigdy nie wychodzi z mody, nawet jeśli w ostatnich latach ma silną konkurencję w postaci m.in. rattanu. Żaden inny surowiec nie jest jednak zapewnić tak swojskiego i przytulnego wrażenia jak właśnie wyroby z młodych pędów wierzby. Na dodatek wybór wiklinowych produktów do ogrodu jest tak duży, że bez problemu można na przestrzeni lat dodawać kolejne elementy. W ofercie sklepu online Wiklinowy Ogród można znaleźć m.in. parawany, maty, ogrodzenia czy też ozdobne kule.

Trwałość

Niewątpliwą zaletą wyrobów z wikliny jest również ich trwałość. Dekoracje nie zniszczą się po przypadkowym upuszczeniu na ziemię bądź przewróceniu przez wiatr. Ponadto wiklina jest odporna na warunki atmosferyczne, zwłaszcza jeśli jest zaimpregnowana odpowiednim preparatem. Sporadyczny kontakt z deszczem bądź ostrym słońcem nie powinien zatem raczej wyrządzić większych szkód. Na dodatek wiklina prezentuje się estetycznie przez wiele lat, a wbrew pozorom nie wymaga wcale zbyt dużo konserwacji czy też czyszczenia.

Naturalność

Ochrona środowiska jest ważna dla coraz większej części społeczeństwa. Wiklina dość dobrze wpisuje się w troskę o stan planety. Przede wszystkim wykonane z niej dekoracje przeważnie nie są lakierowane, nie zawierają zatem sztucznych substancji. Ponadto ten surowiec jest biodegradowalny, co daje mu sporą przewagę nad m.in. plastikiem. Produkcja wyrobów z wikliny nie wymaga też wycinania lasów – przeważnie pędy do wyplatania m.in. popularnych koszy bądź ogrodzeń pochodzą ze specjalnych upraw.

Łatwość w utrzymaniu

Wiklina zachowuje dobry wygląd przez wiele lat, na co wpływ z pewnością ma również łatwość czyszczenia. Co więcej, istnieje wiele domowych sposobów na przywrócenie wiklinowych dekoracji do dobrej kondycji. Do zabiegów pielęgnacyjnych można wykorzystać nawet roztwór wody z sodą, a czynności związane z czyszczeniem powinny zająć dosłownie kilka chwil. Możliwość zastosowania produktów z własnej kuchni sprawia, że utrzymanie wikliny w dobrym stanie jest tanie.