Zaawansowane narzędzia pneumatyczne

Pneumatyka to dziedzina, która wykorzystuje gaz pod ciśnieniem. Istnieje wiele urządzeń na bazie pneumatyki. Korzystają z nich górnicy, pracownicy budowlani, mechanicy samochodowi a nawet lekarze stomatologii!

Jednak okazuje się, że jakość ma znaczenie

Istnieje wiele firm, które zajmują się sprzedażą czy produkcją urządzeń pneumatycznych. Do jednej z takich zalicza się przedsiębiorstwo i sklep internetowy znany pod nazwą Comerto. W asortymencie znaleźć można:

 • gwoździarki pneumatyczne
 • narzędzia specjalistyczne
 • akcesoria
 • kompresory
 • sztyfty
 • i wiele, wiele innych.

Dziś jednak skupimy się na gwoździarkach, ponieważ to one cieszą się największą popularnością. Oferta gwoździarek dostępnych na rynku jest dziś naprawdę imponująca. Wszystkie przeznaczone są do zaspokojenia indywidualnych potrzeb klientów a te, zdaniem producentów, rosną z roku na rok.

Na co zwracać uwagę kupując gwoździarkę lub wiązarkę do zbrojeń?

Czynników warunkujących komfortową pracę jest naprawdę mnóstwo.

 • Waga – im lżejsze urządzenie, tym większą ergonomię zapewnia operatorowi.
 • Cena narzędzia – w przypadku urządzeń pneumatycznych nie warto nastawiać się na ogromne oszczędności, ponieważ mogą one zaważyć na finalnej jakości użytkowania.
 • Pojemność – jeśli chodzi o gwoździarki to optymalnie powinny one mieścić co najmniej dwieście pięćdziesiąt sztuk gwoździ.
 • Sposób zasilania – elektryczny lub akumulatorowy. Nie sposób określić, które z rozwiązań będzie lepsze dla konkretnego użytkownika, ponieważ to również zależne jest od kilku istotnych czynników. Tam, gdzie jest dostęp do prądu lepiej skorzystać z urządzeń elektrycznych, jednak przy pracy w plenerze często jest to niemożliwe, dlatego zaleca się stosowanie urządzeń akumulatorowych, co jest znacznie ekonomiczniejsze niż praca agregatów prądotwórczych.
 • Dodatkowe udogodnienia – możliwości regulacji, zastosowanie innych osprzętów. wspomagających pracę czy też systemy bezpieczeństwa, które minimalizują ryzyko wypadku przy pracy.

Gdzie narzędzi pneumatycznych zabraknąć nie może?

Pierwsze co nasuwa się na myśl to warsztaty blacharskie. Wyobraźmy sobie dekarza, który wszystkie gwoździe przybija ręcznie. Proces jego pracy byłby niesamowicie długi a to przełożyłoby się również na ceny, z których klienci mogliby nie być zadowoleni. Z licznych urządzeń pneumatycznych regularnie korzystają również pracownicy samochodowych warsztatów. Pneumatyczne klucze są dla nich wyposażeniem podstawowym.

Z urządzeń opartych na technologii pneumatyki bardzo często korzystają również zakłady przemysłowe. Dziś produkcja opiera się w dużej mierze na ilości a nie na jakości. Mimo wszystko dzięki zastosowaniu urządzeń pneumatycznych, o których więcej specjalistycznych informacji można zasięgnąć od pracowników Comerto jakość, cenę i tempo produkcji można maksymalnie zrównoważyć.

Czy warto szukać oszczędności?

Zdaniem ekspertów zdecydowanie nie! Urządzenia pneumatyczne bywają kosztowne, ale te z wyższej półki jakościowej mogą posłużyć swojemu nabywcy przez naprawdę długie lata. Tanie modele gwoździarek czy kluczy bywają często zakupem sezonowym.