Każdy przedsiębiorca doskonale wie, że aby utrzymać się na rynku i osiągnąć sukces należy przede wszystkim pokonać konkurencję. Jednak często wcale to nie jest takie łatwe zadanie. Konkurencja bowiem nie raz wykorzystuje dość nieuczciwe metody…

Nieuczciwy konkurent

Co robimy, kiedy na swojej drodze spotykamy przedsiębiorcę, który „idzie po trupach do celu”? Najczęściej po prostu nic. Wielu właścicieli firm uznaje, ze skoro inni tak nieuczciwie grają, to jest to ogólnie przyjęte i widocznie nic się nie da z tym zrobić. Jest to jednakże zupełna nieprawda. Przede wszystkim bowiem należy podkreślić, że za nieuczciwe praktyki można odpowiedzieć cywilnie a nawet karnie. A co zaliczamy do takich nieuczciwych sposobów?

1. Wprowadzające w błąd oznaczenia

Powyższe hasło jest dość ogólne. O co dokładniej chodzi? Otóż przede wszystkim zabronione jest nieprawdziwe oznaczenia przedsiębiorstwa np. przy pomocy nazwy stosowanej przez kogoś innego. Zakazane jest także podawanie nieprawidłowych informacji odnośnie rodzaju produktu, jego ilości, jakości czy kraju pochodzenia.

2. Naruszanie tajemnicy przedsiębiorstwa

Następnym procederem, który niestety dość często ma miejsce, jest naruszanie tajemnicy przedsiębiorstwa. Nieraz bowiem zdarza się, że pracownik rozżalony czymś odchodzi do innej firmy i niestety przekazuje jej wiele informacji. Czasem także konkurencyjna firma specjalnie wysyła szpiega, aby ten zatrudnił się u nas jako pracownik i następnie wyniósł z firmy informacje odnoście organizacji pracy, stosowanych technologii czy zaplanowanych strategii.

3. Naśladowanie produktów

Czasem jakiś nasz produkt robi prawdziwą furorę. Potem zaś okazuje się, że na rynku pojawia się rzecz bardzo do niego podobna, wyprodukowana przez naszych konkurentów. To także zdecydowanie jest zakazana praktyka.

Profesjonalny detektyw

Generalnie rzecz ujmując takich praktyk można jeszcze wymieniać naprawdę wiele. Są one wszystkie wymienione na stronie https://detektyw.com.pl. Tam też pojawia się jak najbardziej prawidłowa informacja, że zatrudnienie profesjonalnego detektywa na pewno pomoże nam rozwiązać nasze problemy.