Plisy

Salon jest jednym z najważniejszych pomieszczeń w każdym domu. Pozwala cieszyć się różnorodnym wypoczynkiem, a także spotkaniami z bliskimi i przyjaciółmi. W celu uczynienia tych momentów jeszcze przyjemniejszymi warto skorzystać z dodatków, które dodadzą mu zarówno niesamowitego wyglądu, jak i będą w pełni funkcjonalne. Rozpatrzmy jedną z najciekawszych osłon okiennych, czyli plisy.

Różnorodne modele rolet

Rolety to w dzisiejszych czasach jedne z najchętniej wybieranych osłon okiennych do wszystkich pomieszczeń. Ich popularność wynika zarówno z łatwości montażu, jak i wyjątkowej funkcjonalności. Przede wszystkim zabezpieczają one wnętrze przed nadmiernym nasłonecznieniem i nagrzewaniem. Dzięki temu jest ono znacznie przyjemniejsze dla użytkowników i pozwala im na komfortowe zajmowanie się tym, co chcieliby w danej chwili uczynić.

Nie bez znaczenia jest także ochrona przed światłem ulicznych lamp czy samochodowych reflektorów, która może zapewnić w nocy pełne zaciemnienie. Wspomaga w ten sposób odpowiedni odpoczynek i sen w nocy, ale może także stanowić doskonały sposób na stworzenie miłej, romantycznej i intymnej atmosfery.

Kolejna z ważnych zalet nowoczesnych rolet to wielka różnorodność ich modeli, pozwalająca na odpowiednie dopasowanie ich do całego wystroju i zapotrzebowania użytkowników. Jednym z tych modeli są plisy.

Czym charakteryzują się plisy?

Rolety plisy mają charakterystyczną budowę, w której materiał może składać się w niewielkie plisy, przypominające harmonijkę. Ich wyjątkową cechą jest to, że mogą zostać zamontowane w dolnej części okna i przesuwają się w specjalnie dostosowanych do nich prowadnicach. W górnej części plisy mieści się wówczas specjalna belka z uchwytem.

Taka budowa pozwala na łatwe ustawienie plisy dokładnie na tej wysokości, na której byśmy chcieli. Dzięki temu można uzyskać odpowiednie zacienienie, a także uczynić pomieszczenie bardziej intymnym, osłaniając się między innymi od wścibskich spojrzeń sąsiadów czy przechodniów.

Dlaczego warto wykorzystać plisy właśnie w salonie?

Salon, ze względu na to, jak często i w jak różnorodnych celach jest wykorzystywany, wymaga częstego dostosowywania światła i atmosfery do aktualnych potrzeb. Czegoś innego oczekiwać będziemy od niego w środku upalnego dnia, czegoś innego również w trakcie romantycznej kolacji czy podczas oglądania filmu we dwójkę. Jeszcze inaczej powinien on prezentować się podczas spotkania z przyjaciółmi.

Plisy, jako użyteczny i wygodny dodatek, spełnią wszystkie te funkcje. Co więcej, oprócz łatwości ich ustawienia i osiąganym dzięki temu różnorodnym efektom w salonie, stanowią one same w sobie ciekawą ozdobę okienną. Idealnie sprawdzą się we wszystkich wystrojach – zarówno nowoczesnych, jak i bardziej klasycznych. Dobierając odpowiedni ich kolor, można dzięki nim przyciągać spojrzenia do okien, albo łagodnie i harmonijnie wkomponować je w barwy ścian. W ten sposób spełnią więc również rolę niecodziennej dekoracji.