Inwestycje w Polskich kurortach

Uznanie Polski za atrakcyjny kierunek turystyczny, kraj o doskonałych perspektywach rozwojowych i zaawansowanej infrastrukturze powoduje stały wzrost liczby odwiedzających.

Polski rynek hotelowy przeżywa obecnie okres dynamicznego rozwoju, przy rosnącym popycie na usługi hotelarskie i rosnącej podaży. Rosnące wskaźniki operacyjne, powodują inwestycje w Polskich kurortach i zachęcają inwestorów do otwierania nowych hoteli, co jest postrzegane jako dobry sposób na dywersyfikację ryzyka portfela. Polska doświadczyła znacznego wzrostu liczby turystów po przystąpieniu do Unii Europejskiej w 2004 roku Przy prawie 21 milionach przyjazdów międzynarodowych w 2019 roku.

Turystyka wnosi znaczący wkład do całej gospodarki orz stanowi stosunkowo duży udział w usługach krajowych. Atrakcje turystyczne w Polsce są bardzo zróżnicowane, od gór na południu po piaszczyste plaże na północy, ze szlakiem niemal każdego stylu architektonicznego. Najczęściej odwiedzanym miastem jest Kraków, który był dawną stolicą Polski oraz jest reliktem polskiego złotego wieku i renesansu. Kraków zorganizował także koronację większości polskich królów oraz monarchów pod Wawelem, najważniejszym pomnikiem narodu.

Wśród innych godnych uwagi miejsc w kraju jest także Wrocław, jedno z najstarszych miast w Polsce, słynące z krasnali. Wrocław posiada duży rynek z dwoma ratuszami oraz najstarszy Ogród Zoologiczny z jednym z największych gatunków zwierząt na świecie. Stolica Polski, Warszawa, a także jej zabytkowe Stare Miasto, zostały po wojnie całkowicie odbudowane. Inne miasta, które przyciągają rzesze turystów to Gdańsk, Poznań, Lublin, Toruń oraz teren niemieckiego obozu koncentracyjnego Auschwitz w Oświęcimiu. Na uwagę zasługuje XIII-wieczna Kopalnia Soli w Wieliczce z labiryntowymi tunelami, podziemnym jeziorem jak i również kaplicami wykutymi z soli kamiennej przez podziemnych górników.

Ile Polacy wydają na turystykę?

To ile Polacy wydają na turystykę zależy od tego czy spędzają je w kraju, czy za granicą. Na pięciodniową wycieczkę poza granicami Polski przeciętne wydatki wynoszą 1800 złotych, natomiast jeśli zdecydujemy się spędzić pięć dni Urlopu w Polsce nie powinniśmy zapłacić więcej niż 1200 złotych. Jeżeli chciałbyś dowiedzieć się więcej o turystyce w Polsce, a także inwestycjach w kurortach powinieneś wejść na https://social.estate/condohotel-czy-oplaca-sie-inwestowac/, gdzie będziesz mógł odnaleźć wszelkie odpowiedzi. Turystyka w Polsce nieprzerwanie oraz sukcesywnie się rozwija, co zachęca do inwestycji w różnego rodzaju kurortach.