lampa

Oświetlenie przestrzeni publicznej jest niezwykle ważne w każdym miejscu na świecie. Pomaga w utrzymaniu ładu, porządku i bezpieczeństwa. Umożliwia mieszkańcom i gościom swobodne poruszanie się po całym obszarze. Lampy są także sposobem na rozświetlenie, a co za tym idzie – ozdobienie nocnego krajobrazu. Pozwalają na jego podziwianie, a przy odpowiednim projekcie, same stają się elementem dekoracyjnym. Dlaczego jednak zamiast tradycyjnego systemu, warto wybrać lampy solarne?

Czym są lampy solarne?

Lampy solarne to ekologiczne oświetlenie zewnętrzne, możliwe do zainstalowania w różnorodnych przestrzeniach publicznych. Posiadają one własne źródło zasilania w postaci panelu słonecznego, który gromadzi energię słoneczną i zamienia ją w energię elektryczną, zasilającą lampę w nocy.

Ekologiczne oświetlenie

Lampy solarne austriackiej firmy Photinus to przede wszystkim innowacyjne i ekologiczne rozwiązanie. Ze względu na to, iż wykorzystują odnawialne źródło energii, jakim jest promieniowanie słoneczne, nie wymagają dodatkowego, zewnętrznego zasilania. Oznacza to, iż nie pobierają energii z elektrowni, czyli przyczyniają się do zmniejszenia zapotrzebowania na jej prąd. W efekcie nie powodują zatem zużycia nieodnawialnych źródeł energii, takich jak węgiel, nie przyczyniają się także do szkodliwej degradacji środowiska w postaci uwalniania trujących związków i pyłów do atmosfery. Są rozwiązaniem idealnym dla każdego, kto chciałby żyć w zgodzie z przyrodą i przyczynić się do ekologicznego ratowania naszej planety.

Energooszczędność i ekonomia użytkowania

Zastosowanie innowacyjnych rozwiązań technologicznych pozwoliło na produkcję lamp solarnych najwyższej jakości. Odznaczają się wysoką efektywnością wykorzystania światła słonecznego i jego energii, zgromadzonej w panelach. Dzięki temu nawet niewielka ilość oświetlenia dziennego wystarczy do ich zasilania. Nie ma więc obawy, iż w ciągu zimowych miesięcy będą potrzebowały dodatkowych źródeł.

Co niezwykle ważne, dzięki zastosowaniu energooszczędnych systemów przetwarzania energii słonecznej w elektryczną, jest to wyjątkowo ekonomiczne i niewymagające dużych nakładów źródło światła w nocnej porze. Każde miasto, które się na nie zdecyduje, na pewno szybko odkryje, że inwestycja była opłacalna i szybko się zwróci.

Estetyka i nowoczesność

Ogromną zaletą lamp Photinus jest także ich estetyczne, przykuwające wzrok wykonanie. Jeśli zależy ci zatem na najbardziej nowoczesnych, intrygujących i dopasowanych do urbanistyki lampach, powinieneś sięgnąć właśnie po produkty solarne. Bez wątpienia sprawią one, że osoby odwiedzające twoje miasto, jak również jego mieszkańcy, będą zachwyceni nowoczesnym wystrojem. Być może z czasem uda ci się nawet rozświetlić je tak w całości.