Piece na pellet

Wraz ze wzrostem świadomości ekologicznej społeczeństwa, pojawiają się nowe trendy dotyczące rozwiązań technicznych stosowanych w gospodarstwach domowych. Jednym z nich jest odchodzenie od tradycyjnego ogrzewania węglowego na rzecz systemów mniej zanieczyszczających powietrze. O dużej skali tego zjawiska świadczą lokalne programy dopłat do wymiany szkodliwych instalacji na bardziej przyjazne środowisku urządzenia.

Pellet, czyli „zielony węgiel”

Szukając alternatywy dla systemów grzewczych działających w oparciu o surowce kopalne, warto zwrócić uwagę na piece na pellet. Do ich opalania stosuje się specjalny granulat, wytwarzany z odpadów drewnianych, takich jak wióry czy zrębki. Pellet pochodzący ze źródeł odnawialnych, nie zawiera szkodliwych dodatków. W trosce o długie i bezawaryjne funkcjonowanie urządzenia należy zwracać uwagę na jakość stosowanego opału. Wysoka kaloryczność tego paliwa sprawia, że ogrzewanie domu piecem na pellet jest efektywne.

Czyste ciepło

Po spaleniu wsadu w piecu peletowym pozostaje niewiele popiołu. Rozwiązanie to nie generuje dodatkowych konsekwencji związanych z utylizacją powstających odpadów oraz utrzymaniem czystości w okolicy paleniska. Składowanie zapasów granulatu opałowego jest zdecydowanie mniej problematyczne niż w przypadku silnie brudzących i pylących hałd węgla.

Ogrzewanie domu piecami na pellet FERRETTI jest wyborem przyjaznym środowisku. Podczas procesu spalania powstaje znacznie mniejsza ilość substancji smolistych niż w przypadku stosowania węgla kamiennego.

Ekologicznie i ekonomicznie

Stosunkowo niski koszt zakupu paliwa do pieca na pelet w połączeniu z wysoką kalorycznością opału sprawiają, że jest to wybór korzystny zarówno dla środowiska, jak i portfela. Małe piecyki na pellet z powodzeniem mogą być wykorzystywane do ogrzewania niewielkich pomieszczeń, natomiast duże urządzenia świetnie sprawdzą się jako elementy instalacji cieplnej nawet kilku piętrowych budynków. Obsługa pieca jest łatwa i intuicyjna, a dzięki wysokiej automatyzacji procesu wymaga minimalnego zaangażowania ze strony użytkowników.

Atrakcyjny element dekoracyjny

Nowoczesne wzornictwo, szeroka gama kolorystyczna i wysoka jakość produkowanych urządzeń sprawiają, że piece na pellet mogą stanowić estetyczny element wystroju wnętrza. Zastosowanie technologii “czystej szyby” umożliwia śledzenie ruchu płomieni i tworzenie przytulnej atmosfery, dzięki czemu piec pelletowy może stanowić alternatywne rozwiązanie dla kominka. Brak konieczności wygospodarowania osobnego pomieszczenia na kotłownię pozwala zaoszczędzić miejsce.

Podsumowując, planując zmianę systemu ogrzewania, warto zapoznać się z ofertą piecy na pellet. To rozwiązanie przyjazne środowisku, korzystne dla portfela oraz wygodne w obsłudze. Nowoczesny i estetyczny wygląd urządzeń pozwala na zastosowanie ich jako ciekawych elementów wyposażenia różnego rodzaju wnętrz.