panele fotowoltaiczne

Ogromne zainteresowanie instalacjami fotowoltaicznymi sprawia, że z roku na rok nasz kraj czerpie coraz więcej energii z OZE. To pozytywny efekt wprowadzenia przepisów wspierających branżę fotowoltaiki, na czele z programem „Mój Prąd”. Panele fotowoltaiczne cieszą się bardzo dużą popularnością również w województwie dolnośląskim, szczególnie we Wrocławiu i okolicach. Inwestorzy doskonale zdają sobie sprawę z korzyści wynikających z zamontowania systemu fotowoltaicznego, czyli przede wszystkim znaczącej (nawet 80-90 procentowa) redukcji kosztów zakupu prądu, wsparcia środowiska naturalnego oraz zabezpieczenia się przed podwyżkami cen energii. Rozważasz zakup paneli z montażem we Wrocławiu i jesteś właśnie na etapie wyboru odpowiedniego wykonawcy? Sprawdź, o co warto zapytać przedstawiciela firmy, by móc lepiej ocenić jej profesjonalizm.

Proces doboru instalacji OZE do konkretnego budynku

Na dobry początek zawsze warto uściślić, w jaki sposób dana firma ma zamiar dobrać moc instalacji fotowoltaicznej do potrzeb gospodarstwa domowego. Jeśli w odpowiedzi słyszysz, że doradca już to „wyliczył”, najpewniej przy użyciu jednego z kalkulatorów paneli fotowoltaicznych, to zachowaj czujność.

Dobór instalacji OZE ma kluczowy wpływ na jej późniejsze funkcjonowanie oraz oczywiście ilość produkowanej energii. Pod uwagę trzeba tutaj wziąć nie tylko aktualne zużycie prądu w gospodarstwie domowym, ale także m.in. skierowanie budynku względem stron świata, ewentualne naturalne czy architektoniczne przeszkody mogące obniżać sprawność instalacji i wiele innych.

Przy okazji sprawdź, od czego tak naprawdę zależy wydajność i niezawodność systemu fotowoltaicznego. Dokładnie wyjaśniają to artykuły na stronie https://sunforyou.pl/blog/.

Aspekty techniczne

Kolejną ważną kwestią, którą trzeba omówić z przedstawicielem firmy montującej panele fotowoltaiczne, jest proponowany sposób wykonania instalacji. Będzie on ściśle uzależniony od:

  • lokalizacji nieruchomości,
  • rodzaju pokrycia dachowego,
  • skierowania połaci dachu względem stron świata,
  • ilości miejsca na dachu.

Może się okazać, że po dokładnej analizie firma fotowoltaiczna odradzi montaż paneli PV na dachu budynku z uwagi na ryzyko niskiej efektywności pracy instalacji. W takiej sytuacji zostanie Ci zaproponowany montaż na gruncie – o ile oczywiście masz do czynienia z profesjonalistami, dla których kluczowe znaczenie ma satysfakcja klienta, a nie sprzedaż instalacji „na sztukę”.

Elementy instalacji fotowoltaicznej, na jakich pracuje firma

Przedstawiciel firmy fotowoltaicznej powinien dokładnie przedstawić Ci proponowaną instalację z akcentem na to, jakie elementy się na nią składają. Chodzi tutaj przede wszystkim o jakość poszczególnych komponentów, na czele z panelami PV oraz inwerterem.

Często jest tak, że firma montująca panele fotowoltaiczne kusi klienta bardzo atrakcyjną ceną, która wynika po prostu z dobrania najtańszych dostępnych na rynku elementów instalacji. Dlatego zweryfikuj, czy to, co proponuje potencjalny wykonawca, jest rzeczywiście godne zainwestowania niemałych przecież pieniędzy.

Oczywiście ważna jest również gwarancja – i to nie tylko ta udzielona przez producentów poszczególnych elementów instalacji, ale też przez samą firmę odpowiedzialną za montaż systemu fotowoltaicznego. Dopytaj, jakie są warunki gwarancji i co ona właściwie obejmuje.

Jak znaleźć dobrą firmę montującą panele fotowoltaiczne we Wrocławiu?

Jeśli jeszcze nie masz na oku żadnego wykonawcy, a dopiero chcesz się rozejrzeć za odpowiednią firmą, to przede wszystkim kieruj się tutaj rekomendacjami innych prosumentów. Sprawdź, które firmy oferujące montaż fotowoltaiki cieszą się najlepszą opinią w regionie. Pamiętaj, że to właśnie od fachowości doboru i wykonania instalacji zależy jej bezawaryjność, efektywność, a tym samym Twoja satysfakcja z inwestycji.

Jedną z najlepiej ocenianych firm od fotowoltaiki we Wrocławiu i regionie jest Sun For You, która dostarcza rozwiązania PV zarówno dla gospodarstw domowych, jak i firm, samorządów czy gospodarstw rolnych. Z pełną ofertą Sun For You możesz się zapoznać na stronie https://sunforyou.pl/.