Zakup szamba betonowego

Zakup szamba betonowego wiąże się z kilkoma problemami natury praktycznej. Chodzi oczywiście o kwestię rozmiar i objętości szamba, a także jego dopasowania do ilości użytkujących osób. Jest to poważny problem, przed którym stają wszyscy właściciele domów rodzinnych, pragnących zamontować zbiornik na szambo na swoim podwórku. Jeśli również znajdujesz się w tej grupie odbiorców i również nie jesteś pewien jaki rozmiar zbiornika warto wybrać – znalazłeś się w dobrym miejscu. Poniżej udzielamy kilku praktycznych porad w tym temacie. Dowiesz się jak obliczyć zapotrzebowanie na rozmiar zbiornika, jakie są dostępne rozmiaru oferowanych produktów oraz który z nich warto wybrać, by zakup okazał się udany i trafiony.

Zakup szamba – oraz najważniejsze sprawy z nim związane 

Przygotowując się do zakupu szamba, należy ustalić dokładnie kilka ważnych spraw. Jedynie w ten sposób będziesz mieć pewność, że zakupiony produkt okaże się dopasowany do potrzeb Twoich oraz Twojej rodziny i pozostałych domowników. Ścieki w gospodarstwie domowym to wbrew pozorom bardzo ważny problem, dlatego należy rozważyć go bardzo dokładnie, porównując potencjalne alternatywne rozwiązania i poszukując tego optymalnego. 

W przypadku szamba betonowego, do kluczowych spraw, o których nie sposób zapomnieć w czasie zakupów i planowania, to przede wszystkim jego umiejscowienie. Pod tym względem, zbiorniki betonowe są dość wygodne w lokalizacji, ponieważ można umieścić je poniżej gruntu w niemal dowolnym niezabudowanym miejscu Twojej działki. Warto także pamiętać o kwestii częstotliwości opróżniania szamba, gdyż będzie to miało wpływ na komfort korzystania z niego oraz na wysokość opłat związanych z jego obsługą. Ważne są także wszelkie prawne formalności, takie jak uzyskanie odpowiedniego zezwolenia na lokalizację i montaż szamba. Ostatnią kwestią, nie mniej ważną od wymienionych wcześniej, jest rozmiar zbiornika na szambo. 

Szamba pojemne – czyli jakie? Kilka słów o objętości zbiorników betonowych

Nie będzie wielkim zaskoczeniem, gdy zdradzimy, że rozmiar zbiornika na szambo należy dostosować do ilości osób mieszkających w danym budynku oraz regularnie wytwarzających nieczystości i ścieki. Chodzi nie tylko o wybór zbiornika, którego kubatura pozwoli na zgromadzenie wszelkich nieczystości. Równie ważne są względy praktyczne, logistyczne i związane z opróżnianiem szamba. Skupmy się jednak na samej objętości. 

Ile ścieków wytwarza jedna osoba w ciągu miesiąca? Przyjmuje się najczęściej uśrednioną odpowiedź – około 2,5 do nawet 3,0 metrów sześciennych ścieków. Oznacza to, że w przypadku rodziny czteroosobowej, zbiornik opróżniany raz na miesiąc powinien mieć objętość przynajmniej 10 metrów sześciennych, a najlepiej nawet 12 metrów sześciennych. 

Zbiornik taki będzie wymagał opróżniania mniej więcej raz w miesiącu. Warto nie wybierać ani zbiorników o zawyżonej kubaturze, ani tych zbyt małych. W obu przypadkach może to generować dodatkowe koszty związane z jego obsługą.

Wszystkich zainteresowanych zakupem szamba betonowego o dowolnym rozmiarze zapraszamy do zapoznania się z ofertą: https://szamborambo.pl/wymiary-szamb-betonowych/. Znajdziesz w niej szamba o rozmiarach nawet 12 metrów sześciennych, dedykowane do obsługi domów jednorodzinnych. Również zbiorniki do użytku sporadycznego – na przykład do montażu na działkach podmiejskich, miejscach biwakowych lub przy domkach letniskowych (o objętości zaledwie 4-6 metrów sześciennych)- znajdują się w ofercie Szambo Rambo.