metalowe szafy na dokumenty

Zakładając własną firmę musimy pamiętać o tym, że niektóre gromadzone przez nas dokumenty są poufne i wymagają odpowiedniego traktowania. Obowiązujące przepisy prawne nakładają na przedsiębiorcę obowiązek należytego zabezpieczenia takowych dokumentów.

W tym celu możemy wykorzystać sejf lub metalowe szafy na dokumenty posiadające odpowiedni certyfikat. Czym kierować się przy wyborze biurowych mebli na dokumenty poufne?

Szafa na dokumenty niejawne z certyfikatem klasy A

Ta grupa produktów jest dedykowana wszystkim przedsiębiorcom prowadzącym własną firmę. Certyfikat A obejmuje wykorzystanie specjalnego zamka spełniającego odpowiednie normy. Podobne szafy metalowe są przeznaczone do przechowywania dokumentów niejawnych, z którymi często ma styczność przedsiębiorca. Warto również wymienić trzy inne certyfikaty: B (na dokumenty tajne), C (na dokumenty ściśle tajne) oraz S1 (na dokumenty tajne i ściśle tajne). Klasyfikacja ta została wprowadzona przez MON w celu ujednolicenia obowiązujących przepisów prawnych.

Czy kierować się przy wyborze szaf na dokumenty?

Pierwszym kryterium jest oczywiście wybór szafy z odpowiednim certyfikatem. Jak już wspomnieliśmy, dokumenty firmowe oraz dane osobowe mogą być przechowywane w szafach z certyfikatem A. Pamiętajmy, że niektóre meble muszą spełniać także wytyczne RODO. Jeśli chodzi o praktyczność mebli, ważnym czynnikiem jest przede wszystkim bezpieczeństwo użytkowe. Szafy metalowe na dokumenty nie należą do najlżejszych. W związku z tym, muszą zostać odpowiednio ustabilizowane. Dbają o to renomowani producenci, którzy projektują i tworzą meble metalowe w zgodzie z obowiązującymi normami jakości oraz standardami BHP.

szaf na dokumenty

Znaczenie ma również funkcjonalność wybranych mebli. Musimy odpowiedzieć sobie na pytanie, co dokładnie chcemy przechowywać w danej szafie? Segregatory? Teczki? A może kartoteki? Szeroki asortyment mebli na dokumenty obejmuje różne formaty w zależności od potrzeb klienta. Dostępne są także szafy, w których wraz z dokumentach możemy przechowywać cenne akcesoria biurowe lub przedmioty o dużej wartości. Znając dokładne zastosowanie szafy możemy szybciej znaleźć odpowiedni model, który sprosta naszym oczekiwaniom.

Czy szafy na dokumenty warto zakupić w sklepie internetowym?

Zwykłe sklepy meblowe często nie posiadają tak specjalistycznych produktów. W związku z tym, warto zdecydować się na zakupy przez Internet. Dzięki temu, możemy liczyć na szerszy asortyment, a także atrakcyjniejsze ceny. Możemy polecić sklep https://www.wyposazeniegaudia.pl/cat/szafy-na-dokumenty/szafy-na-dokumenty-niejawne-klasa-a/ z bogatym wyborem dostępnych mebli biurowych i szaf dostosowanych do przechowywania niejawnych dokumentów. W ofercie tego sklepu znajdziemy nawet specjalny sejfy i szafy ognioodporne. Meble dostępne w tym miejscu mogą być dostosowane pod kątem kolorystyki, aby można je było łatwiej wkomponować do aranżacji wnętrza.