Nowoczesne baterie umywalkowe

Bateria umywalkowa to nie tylko praktyczne zwieńczenie instalacji doprowadzającej wodę, ale również estetyczna ozdoba każdej umywalki. Choć rzadko decydujemy się na zakup baterii ozdobnej, to jednak cieszą się dużą popularnością wśród przedsiębiorców. Wykorzystywane są między innymi w hotelowych łazienkach, w restauracjach, galeriach handlowych, instytucjach kulturalnych, muzeach i licznych innych. Jeśli zależy Ci na podniesieniu standardu danej łazienki, wówczas wybór nowoczesnej, wysoce estetycznej baterii umywalkowej może okazać się strzałem w dziesiątkę. Poniżej rozwijamy ten temat oraz wskazujemy na najciekawsze pomysły, którymi mogą zainspirować się wszyscy planujący zakup nowoczesnej baterii. 

Wygodne sterowanie i obsługa – czyli baterie bezdotykowe 

Pandemia nauczyła nas wszystkich jak ważne jest dbanie o higienę oraz czyste dłonie. Wiele osób nabyło odruchu regularnego mycia dłoni oraz unika kontaktu z niebezpiecznymi powierzchniami. Świetnym sposobem, by zminimalizować ryzyko transmisji zarazków, jest wybór baterii bezdotykowych, uruchamianych za pomocą mechanizmu fotokomórki. Baterie takie są dostępne w rozmaitych wersjach, różniących się konstrukcją, sposobem wykonania, a także – miejscem ulokowania elementy światłoczułego. 

Najczęściej, by uruchomić upływ wody, należy nacisnąć przycisk ulokowany na wylewce lub korpusie baterii. Niekiedy wystarczy samo zbliżenie dłoni, a bateria samoczynnie rozpocznie transport wody. Wiele modeli baterii bezdotykowych to urządzenia stosunkowo małe, o ergonomicznych kształtach i kompaktowych rozmiarach. Dzięki temu będziesz mógł je dopasować do umywalek różnych typów i rozmiarów. Nie należy ich jednak montować nad miskami o przesadnie dużych rozmiarach, gdyż mogłyby sobie nie poradzić z ich obsługą. 

Baterie olśniewające – czyli jaki materiał powierzchniowy wybrać? 

Baterie mogą dodawać danej łazience klasy, stylu i elegancji. Wystarczy tylko dobrać produkt wykonany z odpowiednich materiałów bądź dokładnie oszlifowany. Warto zwrócić uwagę przede wszystkim na baterie pokryte warstwą chromowaną, która posiada uniwersalne walory estetyczne. Chrom jest połyskliwy, a po oszlifowaniu – można się w jego powierzchni przejrzeć. Baterie chromowane warto stosować także z uwagi na ich wytrzymałość i odporność na korozję. 

Dla bardziej ekstrawaganckich wnętrz polecamy baterie mosiężne lub pozłacane, które z pewnością również znajdą swoich oddanych wielbicieli. Modele mosiężne są dostępne w wersjach stylizowanych na retro i vintage – odwzorowujących klasyczne zdobnictwo i epokowe wzorce.

Bateria ze zwarty korpusem – czy trzyczęściowa? 

Warto też rozważyć zakup baterii nie posiadających jednego zwartego korpusu, lecz trzy osobne elementy. Baterie takie nazywane są trzyotworowymi oraz wymagają dostępu do odpowiednio przygotowanej powierzchni montażowej na danej umywalce. W bateriach tych kluczowe jest odseparowanie drążka oraz wylewki od pozostałych elementów. Dzięki temu bateria wygląda bardzo niepozornie, sprawiając wrażenie nowoczesnego, wielofunkcyjnego gadżetu. 

Baterie trzyotworowe najlepiej jest kupować w zestawie z dedykowaną do nich umywalką. W ten sposób otrzymujesz miskę idealnie pasującą do danej baterii, z przygotowanymi otworami montażowymi. Nowoczesne baterie umywalkowe trzyotworowe są dostępne w wersjach polerowanych oraz matowych, dedykowanych do różnych stylów łazienkowych i aranżacji.