Okna dachowe z roletą ARS

Okna dachowe to popularne rozwiązanie w wielu domach. Każdy, kto posiada funkcjonalne poddasze, na którym na przykład mieszczą się sypialnie, wie, jak ważne jest posiadanie okien dachowych, które pozwolą na swobodne użytkowanie każdego pomieszczenia dzięki światłu słonecznemu. Przyjrzyjmy się dziś jednak bliżej propozycji, w której okna wyposażone są od razu w roletę.

Okna dachowe z PCV – czemu warto po nie sięgnąć?

Okna dachowe z PCV łączą w sobie zalety lekkich okien plastikowych i mocnych konstrukcji aluminiowych. Harmonijne połączenie części z tych dwóch materiałów zapewnia im najlepsze możliwe parametry pod względem wytrzymałości i odporności na działanie czynników zewnętrznych.

Przede wszystkim okna te są wyjątkowo odporne na wilgoć. Nie szkodzi im ani śnieg czy deszcz, ani też para wodna znajdująca się w domu, co oznacza, że można je z łatwością wykorzystać na przykład w łazience, w której wilgoci nigdy nie brakuje.

Co więcej, okna te wykazują się wysoką trwałością przy braku konieczności jakiegokolwiek większego serwisowania. W przeciwieństwie do okien drewnianych nie wymagają na przykład malowania i impregnowania, a i tak utrzymują swoje wysokie właściwości.

Okna dachowe o podwyższonych współczynnikach

Jedną z najważniejszych cech okien dachowych jest zapewnienie dobrej izolacji cieplnej w domu. Pomagają w ten sposób utrzymać optymalną temperaturę w pomieszczeniu i chronią je przed nadmiernym wyziębieniem w ciągu zimy. Dlatego też okna dachowe Fakro zostały stworzone zgodnie z nowoczesną technologią thermoPro, co zapewnia im najwyższą izolację cieplną. Pomagają w ten sposób nie tylko utrzymać komfortową temperaturę w domu, ale też wpływają na niższe koszty ogrzewania.

Jednocześnie okna dachowe Fakro cechują się wysoką izolacją akustyczną, która przekłada się na ciszę panującą w domu. Dzięki tej technologii ani dźwięki ulicy, ani hałasujący sąsiedzi nie będą nam już nigdy przeszkadzać.

Roleta ARS w zestawie

Wiele osób zastanawia się, w jaki sposób można chronić się przed nadmiarem słońca, posiadając okna dachowe. Na szczęście i na to firma Fakro posiada rozwiązanie. Wystarczy zakupić zestaw okna wraz z roletą ARS, aby móc swobodnie regulować ilość dopływającego do środka światła słonecznego.

Rolety ARS są instalowane w taki sposób, że gładko przylegają do szyby. Posiadają system zaczepów, który pozwala ustawić je na dosłownie dowolnej wysokości. W ten sposób okna mogą być całkowicie odsłonięte lub zasłonięte, ale można je też przestawić na połowę wysokości, wpuszczając do pomieszczenia mniejszą ilość światła, ale nie ograniczając go zupełnie.

Taka swoboda regulacji idzie w parze z eleganckim wyglądem rolety. Jest ona bowiem dostępna w wielu odcieniach, od jasnokremowej aż po czarną. Dzięki temu łatwo będzie można dopasować ją zarówno do potrzeb, jak i wystroju całego wnętrza.