inwestycja Ilumino

Łódź w ciągu ostatnich kilku lat przeszła głęboką transformację. Miasto przez lata uchodziło za zaniedbane, a lokalny rynek pracy nie zachęcał raczej do przeprowadzki. To jednak się zmieniło, a dziś Łódź zachwyca swoim postindustrialnym klimatem, stała się zagłębiem przemysłów kreatywnych i innowacyjnych, zachęcając coraz więcej osób do związania z nią swojej przyszłości. Wybór nowych mieszkań w Łodzi również staje się coraz atrakcyjniejszy, a prawdziwą perełką w tym kontekście jest inwestycja Ilumino, w samym centrum miasta. Przyjrzyjmy się jej bliżej!

Ilumino – nowe mieszkanie od dewelopera w sercu Łodzi

Inwestycja mieści się przy ulicy Kilińskiego i składają się na nią dwa budynki – wyższy liczy 16 pięter. Jest to najwyższa inwestycja mieszkaniowa w całej Łodzi! Bez wątpienia, lokalizacja jest jednym z największych atutów Ilumino. Znajduje się niemal w samym centrum Łodzi, a w zasięgu kilku lub kilkunastu minut spaceru znajdują się liczne atrakcje, miejsca użyteczności publicznej, ale również tereny zielone.

Do reprezentacyjnej ulicy miasta, czyli Piotrkowskiej, dojść można w około 10 minut. W podobnej odległości jest centrum przesiadkowe komunikacji miejskiej, nazywane w Łodzi żartobliwie „Stajnią Jednorożców”. Do multimodalnego dworca Łódź-Fabryczna można dojść w 15 minut. W bardzo bliskim sąsiedztwie jest również centrum handlowe Galeria Łódzka (około 700 metrów od Ilumino). Do symbolu Łodzi, który łączy jej przeszłość z teraźniejszością i przyszłością – Manufaktury, można dojechać samochodem w około 15 minut lub mniej więcej 25 minut dotrzeć komunikacją publiczną. Miłośnicy zieleni na pewno chętnie skorzystają z pobliskiego Parku im. Sienkiewicza, do którego dojść można
w zaledwie 5 minut.

Trudno w Łodzi o lepszą lokalizację nowych mieszkań – łączy w sobie zalety życia w centrum wielkiego miasta z dostępem do terenów rekreacyjnych, a także z łatwym wyjazdem z centrum, dzięki wygodnemu dojazdowi do al. Piłsudskiego. Można stamtąd szybko dotrzeć na zarówno na zachód, jak i wschód miasta. Do zjazdu na autostradę A4 w kierunku Gdańska lub Katowic można dojechać samochodem
w niecałe 20 minut.

Nowe mieszkania w Łodzi – co oferuje Ilumino?

Obecnie w sprzedaży są mieszkania z II etapu inwestycji. Składa się na nią, wspomniany już, 16-piętrowy budynek mieszkalny, w którym w sumie do wyboru są 274 mieszkania. Metraże są bardzo zróżnicowane i można dostosować je zarówno do potrzeb singla czy pary, jak i wieloosobowej rodziny – zawierają się w przedziale od 39 do 132 metrów kwadratowych. Standard ich wykończenia zapewnia wysoką trwałość, a przemyślany układ pomieszczeń zapewnia dużą dowolność i szerokie możliwości w zakresie aranżacji wnętrza i dostosowania go do własnych potrzeb.

W większości mieszkań jest balkon, loggia lub taras, a w wybranych prywatne ogródki z widokiem na panoramę miasta. Do wspólnego użytku wszystkich mieszkańców oddano strefę relaksu z ogólnodostępnym tarasem oraz plac zabaw dla najmłodszych. Zainteresowani mieszkańcy mogą też zdecydować się na zakup miejsca parkingowego w podziemnym parkingu.

Ogólnie Ilumino łączy w sobie nowoczesną dyskretną elegancję z szacunkiem do historycznej zabudowy. Budynek, który powstał w II etapie inwestycji, jest połączony z piękną Resursą Rzemieślniczą z początku XX wieku, która wykonana jest w typowym dla Łodzi stylu secesyjnym. W toku prac inwestor, czyli Mota Engil Real Estate zrewitalizował pod okiem konserwatora zabytków ten budynek i nadał mu nowe życie.

Ilumino – nowe mieszkania od dewelopera w Łodzi dla wymagających

Szczegółowe informacje na temat inwestycji, a także dostępnych mieszkań można znaleźć pod linkiem: https://mota-engil-re.eu/ilumino. Dostępne są tam także informacje na temat zakupu lub wynajęcia lokali usługowych dostępnych. Nie ulega natomiast wątpliwości, że Łódź staje się coraz atrakcyjniejszym miejsce do życia na mapie Polski, a najlepiej świadczyć mogą o tym właśnie takie inwestycje jak Ilumino. Jeśli zatem szukasz nowych mieszkań w Łodzi, koniecznie sprawdź adres Kilińskiego.

Artykuł sponsorowany.