dantex

Inwestycja w nieruchomości uważana jest za jedną z bezpiecznych – szczególnie w perspektywie długofalowej. Jeśli więc poszukujesz sposobu na pomnożenie kapitału, pomyśl o zakupie mieszkania z rynku pierwotnego z przeznaczeniem na wynajem.

Wynajem mieszkania interesuje osoby, które nie chcą wiązać się kredytem z bankiem lub po prostu w mieście przebywają tylko tymczasowo. A ponieważ ich grono się powiększa, zainteresowanie tego typu mieszkaniami wcale nie maleje. Warto więc wykorzystać potencjał drzemiący w takiej inwestycji, by czerpać zyski.

Zakup i wynajem mieszkania „na własną rękę”

Osoby chcące zainwestować kapitał w mieszkanie do wynajęcia, najczęściej robią to „na własną rękę”. Poszukują lokali mieszkalnych na rynku pierwotnym, ponieważ zwykle takie mieszkania cieszą się największą popularnością. Gdy dojdzie do finalizacji transakcji z deweloperem, samodzielnie wykańczają lokal i dbają o jego wyposażenie. Następnie zajmują się poszukiwaniem chętnych lokatorów. Często poszukiwania odbywają się na własną rękę, jednak nie zawsze udaje się szybko znaleźć odpowiednich mieszkańców – takich, którzy byliby skłonni zapłacić za wynajem proponowaną przez ciebie stawkę. Bywają sytuacje, kiedy osoba posiadająca mieszkanie czeka nawet kilkanaście miesięcy na lokatorów, w efekcie czego nie osiąga takiej stopy zwrotu z inwestycji, jaka wynikała z jego szacunków.

Kup i wynajmij z profesjonalnym operatorem

Alternatywą dla samodzielnego wynajmu mieszkania jest współpraca z profesjonalnym operatorem. Jest to osoba wyspecjalizowana w obsłudze tego typu nieruchomości, dzięki czemu masz pewność wykonywania usługi na najwyższym poziomie.

Cała współpraca opiera się na systemie condo. W praktyce oznacza to, że kupujesz konkretne mieszkanie i stajesz się jego właścicielem. Możesz z niego korzystać podczas delegacji czy urlopu, a w okresie twojej nieobecności mieszkanie jest wynajmowane. Wszelkimi kwestiami związanymi z wynajmem zajmuje się jednak wyspecjalizowana firma znająca się na zarządzaniu tego typu lokali. Do ich zadań należy kompleksowa obsługa gości: od wydania i odbioru kluczy, poprzez sprzątanie, serwis, a skończywszy na rozliczeniach finansowych.

Zainwestowanie w condomieszkanie oznacza dla ciebie – jako inwestora – dużą oszczędność czasu. Zapewnia przy tym gwarantowane zyski z wynajmu. Decydując się np. na współpracę z warszawskim deweloperem Dantex, przy zakupie mikroapartamentu Wolska2 z przeznaczeniem na wynajem zarabiasz nawet 7% w skali roku. Zaś rentowność inwestycji wynosi 35% (zgodnie z informacjami zamieszczonymi na stronie www.dantex.pl). Takie rozwiązanie to dobra opcja dla osób chcących mieć dostęp do nieruchomości (np. w czasie delegacji), która będzie jednocześnie na siebie pracowała. A to wszystko bez konieczności remontowania i wyposażania mieszkania, przeznaczania czasu i środków na reklamę i bieżącą obsługę lokalu mieszkalnego. 

Materiał zewnętrzny.