Myślisz o koncie oszczędnościowym dla firm? Sprawdź, na co zwrócić uwagę przy wyborze!

Wybór konta firmowego nie jest łatwy, warto więc poświęcić kilka chwil na sprawdzenie jak kształtuje się oferta na rynku. Zwykle w ich wypadku trzeba zwrócić szczególną uwagę na różne opłaty, których zwykle nie ma w rachunkach osobistych. Jeśli więc myślisz o o koncie oszczędnościowym dla firm koniecznie przeczytaj te porady.

Zwykle rachunek oszczędnościowy jest dodatkiem do prowadzonego w tym samym banku konta firmowego. Często to jest to korzystniejsza alternatywa dla lokat bankowych, gdyż są one bardziej elastyczne i mają wyższe oprocentowanie. Rachunek oszczędnościowy daje także możliwość wypłaty środków bez utraty naliczonych odsetek. Na rynku bankowych istnieje spora konkurencja warto więc dokładnie przemyśleć, czy zakładać rachunek do konta firmowego czy jednak lepiej zrobić to w innym banku.

Jeśli myślisz o koncie oszczędnościowym to sprawdź opłaty

W przypadku prowadzanie firmowego konta oszczędnościowego również należy liczyć się z dodatkowymi opłatami. Jednak wiele banków, by zdobyć nowych klientów,  rezygnuje z opłaty za założenie konta oraz miesięczne prowadzenie rachunku. W takim wypadku trzeba jednak dokładnie przeczytać regulamin, gdyż w przypadku darmowych opłat instytucja finansowa nalicza opłaty za cześć operacji. W takim wypadku trzeba przeliczyć czy takie promocyjne konto bardziej opłaca się od zwykłej oferty w banku.

Przelewy zewnętrzne oraz wypłaty z rachunku

Często w przypadku rachunków oszczędnościowych banki przyjęły zasadę, że jeden przelew w miesiącu jest darmowy. Można jednak znaleźć ofertę, w której można wykonać więcej przelewów lub wypłat z konta. Jeśli natomiast zakłada się konto oszczędnościowe w tym samym banku należy również przejrzeć tabele opłat dotyczące przelewów wewnętrznych. Większość z nich rezygnuje z ich pobierania lub mieszczą się one w przedziale od 50 groszy do kilku złotych. Należy jednak upewnić się co do tej kwestii przed podpisaniem umowy.

Oprocentowanie na koncie oszczędnościowym jest niezwykle ważne

W przypadku rachunków oszczędnościowych pewnym standardem jest miesięczna kapitalizacja odsetek. Jednak w niektórych bankach z różnych względów naliczanie oprocentowania może być robiona rzadziej. To sytuacja niekorzystna z punktu widzenia klienta, gdyż naliczone odsetki powiększają kapitał, a przez to w następnym okresie będą liczone od większych środków. W niektórych bankach znaleźć również można rachunki oszczędnościowe, w których następuje dzienna kapitalizacja odsetek we wszystkich dniach roboczych. To bardzo ciekawa propozycja, należy jednak rozważyć wszystkie inne warunki i koszty.

Zanim wybierze się firmowe konto oszczędnościowe warto przejrzeć oferty wielu banków. Zwykle mają one wiele podobnych cech, ale w niektórych przypadkach można znaleźć naprawdę korzystne dla siebie rozwiązania. Dzięki niemu można odłożyć pieniądze firmy na konkretny cel i cieszyć się z narastających odsetek, więcej szczegółów na: https://www.getinbank.pl/firmy/oferta/konta/konta-firmowe

Materiał promocyjny.