akwarium

Wybór odpowiedniego filtra do akwarium sprawi, że wybierzesz rozwiązanie, które idealnie sprawdzi się przy Twojej hodowli rybek. Wybór nie zawsze jednak bywa prosty, dlatego w tym poradniku dowiesz się, na co zwrócić uwagę podczas zakupów i dlaczego warto stawiać na produkty renomowanych marek.

Rodzaje filtracji

Na początku warto zastanowić się, jakie rodzaje filtracji wyróżniamy, aby na tej podstawie sięgnąć po rozwiązanie dopasowane do akwarium. 

  • Filtracja mechaniczna – polega na oddzielaniu zanieczyszczeń, które możemy zobaczyć gołym okiem. Należą do nich obumarłe części roślin, resztki pokarmów, czy odchody ryb. Gdy zanieczyszczenia wpadną do filtra, zatrzymują się na gąbkach lub wacie filtracyjnej. Elementy te należy dokładnie czyścić lub regularnie wymieniać, aby zachować jak najlepszą efektywność pracy. 
  • Filtracja chemiczna – jak sama nazwa mówi, proces ten polega na wychwytywaniu zanieczyszczeń chemicznych, które mogą zaburzyć właściwe funkcjonowanie akwarium. Mogą być to metale ciężkie z twardej wody kranowej czy resztki leków. Jako media filtracyjne świetnie sprawdzi się zeolit bądź węgiel aktywny. Pamiętaj, aby wkłady chemiczne były usuwane lub wymieniane, o ile faktycznie nadal istnieje konieczność stosowania ich. 
  • Filtracja biologiczna – funkcjonuje na zasadzie usuwania związków azotowych z wody. Chodzi tu o amoniak, azotyny, azotany i fosforany. Proces ten ma kluczowe znaczenie zwłaszcza na początku funkcjonowania akwarium. W tym przypadku znakomicie sprawdzą się media ceramiczne. 

Na podstawie tych informacji znacznie łatwiej będzie Ci dokonać właściwego wyboru. Pamiętaj, aby przed zakupem dokładnie przeanalizować specyfikację techniczną filtrów.

Wybieraj z głową

Gdy już znasz wszystkie najważniejsze informacje, pora zastanowić się, które rozwiązania sprawdzą się najlepiej. Rynek jest bardzo szeroki, a oferta produktów niezwykle zróżnicowana. W tym miejscu warto jednak zaznaczyć, aby wybierać filtry do akwarium w renomowanych sklepach, które oferują produkty wyłącznie najlepszych marek. Doskonałą propozycją dla wymagających klientów może być asortyment produktów dostępnych w sklepie internetowym Aquael. Znajdziesz tu różnego rodzaju filtry, a także akwaria oraz wiele akcesoriów. Z tej oferty korzystają zarówno początkujący akwaryści, jak i prawdziwi profesjonaliści, którzy pragną zawsze mieć dostęp do nowoczesnych rozwiązań z zakresu akwarystyki. 

Udane zakupy w zasięgu ręki

Jeżeli dopiero planujesz założenie akwarium i nie wiesz, jak wybrać produkty, które idealnie sprawdzą się na samym początku, nie musisz się martwić. Profesjonalna obsługa sklepu internetowego Aquael chętnie odpowie na wszystkie pytania i pomoże wybrać wysokiej jakości produkty. Dołącz do wielu zadowolonych klientów i zapomnij o kompromisach.