Jak zaaranżować strefę wypoczynku w ogrodzie

U wielu osób jednym z głównych powodów budowy domu jest możliwość przebywania w otaczającym go ogrodzie. Niezależnie od jego powierzchni, możemy zorganizować efektywną i komfortową strefę do spędzania wolnego czasu i przyjmowania gości. Branże budowlana, ogrodnicza i meblarska dostarczają nam całą masę produktów, które potrafią zaspokoić potrzeby i gusta nawet najbardziej wymagających klientów.

Wyznaczenie odpowiedniego miejsca w ogrodzie

Pierwszym krokiem w aranżacji ogrodu jest wyznaczenie odpowiedniego miejsca do wypoczynku. Każda działka jest inna. Ma inne położenie, wielkość oraz układ. Jednak zazwyczaj dąży się do tego, aby wypoczywać w najbardziej zacisznym, maksymalnie oddalonym od drogi miejscu. Najlepiej, gdy jest ono otoczone bujną roślinnością. Chociaż oczywiście nie jest to żadną regułą.

Osoby pragnące bliskiego kontaktu z naturą lubią wypoczywać bezpośrednio na trawniku. Jednak, jeżeli tylko mamy taką możliwość to warto w jakiś sposób utwardzić nawierzchnię, na której przebywamy. W grę wchodzą, między innymi: deski tarasowe lub różnego typu kostki (np. granitowe, betonowe). Na twardszej powierzchni stabilniej stoją meble ogrodowe.

Wybór mebli ogrodowych

Podstawowym wyposażeniem strefy relaksu na świeżym powietrzu są meble ogrodowe. Decydując się na ich zakup powinniśmy w pierwszej kolejności zastanowić się, jak lubimy spędzać czas w ogrodzie. Czy zamierzamy organizować spotkania przy jedzeniu czy przy kawie. A może i jedno i drugie. Dlaczego jest to takie ważne?

Do spożywania wspólnych posiłków najlepsze są zestawy mebli ogrodowych, w skład których wchodzi stół oraz krzesła. Takie pełnowymiarowe siedziska oraz blat pozwolą wszystkim domownikom i gościom na komfortowe jedzenie dań z grilla lub deseru. Na stole można bezpiecznie postawić szklanki i kieliszki lub rozłożyć ulubioną grę planszową.

W przypadku, gdy meble ogrodowe mają służyć jedynie do odpoczynku, warto nabyć ogrodowe meble wypoczynkowe. Do wyboru są meble z poduchami lub bez. W skład typowego zestawu wchodzą: sofa, fotele i ława. Coraz bardziej popularne są również ogrodowe narożniki. Dużym powodzeniem cieszą się także ogrodowe meble modułowe. Składają się one z kilku elementów, które można ze sobą w dowolny sposób łączyć.

Gdzie kupić wysokiej jakości meble ogrodowe?

Z całą pewnością godne polecenia są produkty ogrodowe firmy Hugle. Meble produkowane są w Polsce. Oferta producenta obejmuje kilkanaście gotowych zestawów. Ponadto sprzedawca daje możliwość wykonania mebli ogrodowych na specjalne zamówienie. Jest to szansa na posiadanie jedynego w swoim rodzaju i zarazem niezwykle efektownego wyposażenia ogrodu.

W katalogu produktów firmy Hugle znajdują się:

  • stoły i krzesła ogrodowe,
  • meble wypoczynkowe do ogrodu, w tym: sofy, fotele, ławki, leżanki,
  • modułowe meble ogrodowe.

Wszystkie produkty odpowiadają światowym trendom w kwestii wyglądu. Królują tutaj szarości, czerń, biel i grafit. Priorytetem producenta jest troska o trwałość i stabilność sprzedawanych wyrobów. Dlatego wykonuje się je z najlepszych materiałów, które są odporne na działanie negatywnych czynników atmosferycznych. Pokrowce na poduszki uszyte są z przewiewnej i łatwej w pielęgnacji tkaniny. Meble rewelacyjnie prezentują się nie tylko w ogrodzie, ale również na tarasie i balkonie.