Jak szukać mieszkania na sprzedaż? Lubin i okolice

Dolny Śląsk należy do najbogatszych województw w Polsce. Nic dziwnego, ponieważ jego lokalizacja i dobre połączenie z Zachodem i Południem Europy przyciągają przedsiębiorców i inwestorów. To z kolei sprawia, że młodzi ludzie chętnie zakładają tu rodziny i szukają pracy. A z tym wiąże się poszukiwanie mieszkania. Rosnącym zainteresowaniem cieszą się mieszkania na sprzedaż (Lubin). Na co warto zwrócić uwagę, przeglądając oferty?

Mieszkania na sprzedaż – Lubin

Lubin to miasto położone w okręgu miedziowym, w którym siedzibę ma firma KGHM – czołowy producent miedzi i srebra na świecie. Miasto prężnie się rozwija, a to przyciąga osoby młode. Dodatkowo atutem jest dość niewielka odległość do stolicy Dolnego Śląska. Dlatego powinieneś się dobrze zastanowić zanim zdecydujesz się na zakup mieszkania w dużym mieście. Jeśli jest szansa na znalezienie pracy w mniejszej miejscowości, może warto się na to zdecydować? Życie w niedużym mieście jest tańsze, ale nadal pełne atrakcji. Poza tym nic nie stoi na przeszkodzie, żeby od czasu do czasu wybrać się na większa wyprawę do Wrocławia, np. do opery, do filharmonii czy teatru. Mieszkania na sprzedaż Lubin to na pewno ciekawa propozycja dla wielu osób!

gornicza

Mieszkania na sprzedaż (Lubin) – nowe czy z rynku wtórnego?

Każdy kupujący staje przed dylematem, czy zdecydować się na zakup mieszkania nowego, czy może do remontu? I jedno, i drugie rozwiązanie posiada zalety i wady. Mieszkania nowe, jak te od dewelopera http://www.blockpol.pl/inwestycje/lubin/ są bez wątpienia droższe, jednak kupując mieszkanie w stanie deweloperskim sam możesz zdecydować jak chcesz je urządzić. Wybierasz od podstaw wszystko: kolor ścian, podłogi, płytki, armaturę. W mieszkaniach z rynku wtórnego ten problem wydaje się nie istnieć. Ale trzeba mieć dużo szczęścia. Jeżeli trafi się na zadbane mieszkanie, można od razu się wprowadzić. Oznacza to jednak, że najprawdopodobniej takie mieszkanie nie do końca będzie zgodne z naszą estetyką. Jeżeli jednak zdecydujesz się na remont (lub będzie to konieczność), wyniesie on przynajmniej tyle, ile wyposażenie nowego mieszkania. Może być jednak droższe, jeżeli w trakcie remontu wykryte zostaną wady ukryte, np. zniszczona instalacja elektryczna. To dodatkowe ryzyko, które może pociągnąć za sobą niemałe koszty.

Na co zwrócić uwagę szukając mieszkania na sprzedaż Lubin?

Warto zastanowić się nad lokalizacją i otoczeniem. Osoby, które cenią sobie spokój i relaks, z pewnością zainteresuje mieszkanie otoczone zielenią. Parki i zielone skwerki ułatwiają odstresowanie się po pracy, są atrakcyjne dla rodzin z dziećmi oraz właścicieli psów, a także sprzyjają aktywności fizycznej. Mieszkania na sprzedaż (Lubin) znajdują się w pobliżu terenów zielonych, ponieważ w mieście znajduje się wiele parków i miejsc sprzyjających prowadzeniu aktywnego trybu życia.

trees

Kolejnym punktem wartym uwagi jest bliskość punktów usługowych. Mieszkania na sprzedaż (Lubin) znajdujące się w pobliżu ośrodka zdrowia, przedszkola czy szkoły są z pewnością bardzo atrakcyjne dla rodzin z dziećmi. Także niedaleka odległość do sklepów i innych usług, np. fryzjera czy weterynarza, znacząco ułatwia codzienne życie i pozwala zaoszczędzić sporo czasu.

Ważnym punktem jest także odległość do pracy lub możliwość łatwego i szybkiego dojazdu. Nie jest niczym przyjemnym tracenie czasu na stanie w korku, dlatego zanim kupi się mieszkanie, powinno się sprawdzić ile czasu zajmie dojazd do pracy i czy nie będzie on utrudniał innych obowiązków, np. odwożenia dzieci do przedszkola lub na treningi.

Dlaczego warto zdecydować się na mieszkania na sprzedaż Lubin? Bo to miasto pełne atrakcji!

Wiele osób nie decyduje się na zamieszkanie w mniejszym mieście, ponieważ boją się, że nie będą mieć styczności z kultura i sztuką, z ciekawymi wydarzeniami. Jednak Lubin do tych miast nie należy. Miasto posiada wiele zabytków, np. dzwonnicę z drugiej połowy XV wieku czy ruiny zamku z XIV wieku. W miejscowości są też dwa kina, w tym Centrum Filmowe Helios, biblioteki miejskie oraz ośrodki kultury. Lubin jest też bardzo rozwinięty pod kątem sportowym. Najbardziej znana jest piłka nożna, ale nie brakuje tez klubów fitness, piłki ręcznej, lekkoatletycznych czy sztuk walki. Równie dużo jest najróżniejszych obiektów sportowych. Można wybierać między basenami, lodowiskiem (z torem do szybkiej jazdy), lotniskiem sportowym, kortami tenisowymi czy stadniną koni. Lubin może pochwalić się również najwyższą w Polsce wieżą wspinaczkową oraz jedną z najbardziej nowoczesnych kręgielni w całym kraju. Sportowych i kulturalnych atrakcji z pewnością nikomu nie zabraknie!