Gdzie warto kupić mieszkanie w Poznaniu?

Poznań jest jednym z najchętniej wybieranych miast do zamieszkania. W rankingach miejscowości, w których mieszkańcom żyje się najlepiej, zajmuje on czołowe miejsca. Jeśli więc ktoś zechciałby przeprowadzić się właśnie do Poznania, na pewno zainteresuje się ofertami mieszkań w tej lokalizacji. Gdzie warto kupić lokal mieszkalny?

Najlepsze dzielnice stolicy Wielkopolski

Serwis z ogłoszeniami nieruchomości Otodom we współpracy z portalem OLX oraz agencją badawczą PBS prowadził badania dotyczące atrakcyjności poszczególnych dzielnic Poznania dla ich mieszkańców.

Najchętniej polecaną przez mieszkańców Polski i samego Poznania dzielnicą stolicy Wielkopolski okazał się Strzeszyn. Otrzymał on 53 punkty w skali od -100 do +100. Drugie miejsce zajęło osiedle Piątkowo z wynikiem 41 punktów, a trzecie Ławica z wynikiem 39 punktów. Na drugim biegunie atrakcyjności znalazły się dzielnice: Łazarz (wynik -26 punktów), Komandoria (-19 punktów) oraz Śródka (-16 punktów).

Mniej więcej w połowie stawki są Naramowice, czyli dzielnica mieszkaniowa w sąsiedztwie Starego Miasta i Wilczego Młyna. Znajduje się ona w niewielkiej odległości od centrum, co stanowi jej zdecydowany atut. Jest tu dużo zieleni oraz nowe inwestycje mieszkaniowe, w których oferowane są klientom nowe lokale mieszkalne.

Karpia 22 – nowa inwestycja dewelopera

Deweloper Red-co oferuje przy Karpiej 22 w Poznaniu eleganckie mieszkania na sprzedaż. Położone są one w otoczeniu zieleni, w klimatycznej i spokojnej części Poznania, jaką są Naramowice.

Karpia 22 jest inwestycją obejmującą kompleks trzech wielorodzinnych obiektów mieszkalnych, w których zlokalizowane są nowe mieszkania z dużymi balkonami. Oprócz tego mieszkańcy mają dostęp do wspólnej podziemnej przestrzeni parkingowej, która połączona jest z częścią mieszkalną w sposób bezpośredni, poprzez system wind.

Dzielnica i sama nieruchomość mieszkalna są znakomicie skomunikowane z centrum miasta, a z drugiej strony bez problemu dotrzemy stąd do pięknych terenów podmiejskich. Dzielnica cały czas się rozwija i można spodziewać się, że w najbliższej przyszłości bez wątpienia poszerzy swoją ofertę usługowo-handlową.  Stanie się przez to jeszcze bardziej atrakcyjnym miejscem do życia dla poznaniaków.