Jeżeli aranżujemy zielona przestrzeń na naszej działce, to musimy podjąć szereg decyzji, które mają wpływ na późniejszy wygląd naszej działki. Przeglądamy różne propozycje, staramy się wybrać jak najlepiej, porównujemy oferty i zgłębiamy swoja wiedzę. Jednym z ważnych elementów każdej działki jest zadbany trawnik, którego funkcję musimy określić zanim dokonamy zakupu konkretnego rodzaju trawy, ponieważ różnią się one między sobą wytrzymałością, wyglądem i przeznaczeniem. Z tego powodu dokładnie powinniśmy przemyśleć swój wybór, aby uniknąć późniejszych niespodzianek. Na szczęście mamy w czym wybierać i z pewnością znajdziemy odpowiednią trawę ogrodową, ale od czego zacząć?

Określ zastosowanie trawy przed zakupem.

Zanim zdecydujemy się na wybór konkretnej trawy ogrodowej, dokładnie zapoznajmy się z ofertami dostępnymi na rynku. Możemy wybierać wśród wielu rodzajów mieszanek i w zależności od przeznaczenia trawy, na którą chcemy się zdecydować. Zanim dokonamy  ostatecznego wyboru, musimy sprawdzić czy mamy odpowiednie warunki i glebę do zasiania trawy ogrodowej – powinniśmy sprawdzić jaki rodzaj podłoża lubi dana trawa i tym się sugerować przy wyborze. Należy dokładnie sprawdzić jakiej pielęgnacji trawa ogrodowa wymaga oraz czy jesteśmy w stanie zapewnić odpowiednią jej pielęgnację, by służyła nam jak najdłużej. Im więcej informacji na temat konkretnej trawy zasięgniemy, tym lepiej będziemy przygotowani na wszelkie ewentualności związane z pielęgnacją naszego późniejszego trawnika. Powinniśmy też pamiętać o tym, że trawa ogrodowa będzie narażona na działanie różnych czynników zewnętrznych, w tym atmosferycznych, więc to również będzie miało wpływ na jej wygląd.

Spędź dużo czasu na poszukiwaniach.

Przymierzając się do zakupu trawy ogrodowej powinniśmy przejrzeć jak najwięcej dostępnych ofert i porównać je pod każdym względem. Na pewno fachowcy zajmujący się sprzedażą trawy ogrodowej równie będą w stanie nam podpowiedzieć jak najlepsze rozwiązanie dla naszego ogrodu. Jest to bardzo ważne, aby nie bać się zadawać jak największej ilości pytań bo dzięki temu wybierzemy najlepsze rozwiązanie i będziemy z niego zadowoleni. Wybierając trawę do naszego ogrodu nie sugerujmy się modą, ale tym, co sprawdzi się najlepiej w naszym otoczeniu.  Im więcej czasu poświęcimy na przeglądanie ofert i rozmowę z fachowcami, tym lepszego wyboru ostatecznie dokonamy.

trawy ogrodowe występują w kilku odmianach

Trawa ogrodowa upiększy nasz ogród.

Zakup trawy ogrodowej to nie musi być długotrwały i skomplikowany proces. Oczywiście, im więcej czasu poświęcimy na poszukiwania, tym lepiej, ale najważniejszym jest określenie swoich potrzeb i warunków, aby uniknąć przykrych niespodzianek, jeśli na przykład ogrodowa trawa zakupiona przez nas okaże się niewystarczająco wytrzymała. Ale wybór jest dziś tak duży, że z pomocą fachowców możemy znaleźć coś dla siebie. Jeśli dokładnie rozważymy wszystkie za i przeciw i wybierzemy trawę ogrodową, która sprawdzi się w naszym ogrodzie, to możemy być pewni, że stanie się on jeszcze piękniejszy.