ogród zimowy

Jak zagospodarować swój taras, aby o każdej roku pięknie się prezentował, a dodatkowo spełniał różnorodne funkcje? Czy może stać się przedłużeniem ogrodu, jednocześnie pozwalając na spędzanie przyjemnego czasu pośród roślin o każdej porze roku? Oczywiście, jeśli zostanie na nim założony nowoczesny ogród zimowy.

Czym jest ogród zimowy?

Ogrody zimowe to specyficzna zabudowa tarasowa, która pozwala na rozkoszowanie się zielonym otoczeniem o każdej porze roku. Tworzą specjalne stelaże, w których montowane są szklane lub poliwęglanowe płyty. Tak samo pokrywany jest dach. Dzięki temu przestrzeń zawsze pozostaje otwarta na otoczenie i można z niej obserwować ogród przez cały rok. Latem boczne elementy można otworzyć, wpuszczając do środka świeże powietrze, zimą natomiast zakątek ten pozostaje ciepły i przepiękny, nawet wówczas, gdy na zewnątrz zalega gruba warstwa śniegu.

Ogrody zimowe to ciekawe rozwiązanie dla wszystkich miłośników przyrody, którzy chcieliby niezależnie od panującej aury spędzać czas w otoczeniu roślin – być można nawet tych bardziej egzotycznych.

Płyty poliwęglanowe jako zabudowa tarasowa. Dlaczego warto po nie sięgnąć?

Zadaszenia trasowe oraz boki ogrodów zimowych często wykonywane są z płyt poliwęglanowych. Jest to bardzo dobre rozwiązanie, które pozwala uzyskać piękne otoczenie, a jednocześnie odznacza się wieloma zaletami. Przede wszystkim z wyglądu przypomina szkło, dzięki czemu z każdej strony tarasu można wyjrzeć do ogrodu i podziwiać przyrodę.

Jednak oprócz tego poliwęglan lity jest bardzo wytrzymały i wykazuje odporność zarówno na warunki atmosferyczne, jak i uszkodzenia mechaniczne. Jest lżejszy od szkła i elastyczny, dzięki czemu nie ulega rozbiciu tak łatwo, jak sztywne szkło. Jeśli nawet pęknie, nie rozpada się na ostre odłamki, dzięki czemu nie stanowi zagrożenia dla ludzi czy zwierząt.

Kolejne zalety poliwęglanu to doskonale współczynniki izolacji akustycznej i cieplnej, które sprawiają, że potrafi chronić przed zbyt głośnym, zbyt zimnym lub zbyt gorącym otoczeniem. Jednocześnie redukuje ilość promieni słonecznych, które wpadają do wnętrza ogrodu zimowego, zabezpieczając znajdujące się tam rośliny przed spaleniem, a ludzi przed niebezpiecznym dla zdrowia przegrzaniem.

Płyty poliwęglanowe doskonale wpisują się w estetykę współczesnych domów, co może stanowić dodatkowy argument za ich wykorzystaniem.

Poliwęglan jako wybór do nowoczesnych domów

Znajdź już wszystkie zalety poliwęglanu, możesz z łatwością stwierdzić, że jego wybór może być lepszy, niż wykorzystanie szkła w twoim ogrodzie zimowym. Upewnij się, jaki jego rodzaj najlepiej będzie ci odpowiadał, korzystając ze strony https://www.plekspol-poliweglan.pl/. Czekają tam na ciebie dwa rodzaje poliwęglanu: lity i komorowy. Jeśli nie wiesz, który sprawdzi się lepiej, skontaktuj się z czekającymi tam na ciebie specjalistami, którzy z chęcią podpowiedzą ci, jaki wybrać.