nieruchomości

W internecie możemy znaleźć różne poradniki dla osób planujących zakup nieruchomości. Jedne przekazują nam więcej informacji, drugie mniej. Wszystko zależy od tego, na jaki artykuł trafimy, ale zazwyczaj sytuacja wygląda tak, że przeglądamy wszystkie możliwe strony wyszukiwarki, aby wypunktować sobie po kolei każdy mały krok. Jeśli mamy już sporządzony całokształt i odnosimy wrażenie, że nabyliśmy wystarczającą ilość wiedzy, nie pozostaje nam nic, jak udanie się do wymarzonego mieszkania, zapłata za nieruchomość i przyjęcie z otwartymi ramionami kluczy do mieszkania.

W międzyczasie, kiedy zastanawiamy się nad kupnem swoich czterech ścian, pojawia się problem, jaki stanowi nasz budżet. Nie chcemy nic wynajmować, a kupić, zatem srogo będzie nas to kosztowało. Faktycznie pieniądze nie rosną na drzewach, ale zalegają w bankach, które wyciągają w naszym kierunku różnorakie oferty kredytowe. Jak wziąć kredyt na mieszkanie?

Na naszą zdolność kredytową wpływają takie czynniki, jak:

– dochody netto
– zobowiązania kredytobiorcy (różnego rodzaju raty innych kredytów)
– wiarygodność kredytowa

Kiedy spełnimy te trzy najważniejsze warunki, na drodze staje nam kolejne wyzwanie, jakim jest poszukiwanie mieszkania. Pozwoli to nam na określenie przedziału cenowego, w jakim chcielibyśmy szukać wymarzonych metrów kwadratowych. Specjaliści z branży pomogą nam w znalezieniu najlepszych ofert, jednocześnie sprawdzą stan prawny nieruchomości, przygotują umowę przedwstępną i skutecznie zabezpieczą transakcję. Po wybraniu i zarezerwowaniu konkretnej nieruchomości, kolejnym ważnym krokiem jest złożenie zapytań do banków, nazywanych wnioskami kredytowymi.

Jak porównać oferty kredytowe? Doradca finansowy pomoże w porównaniu ofert wybranych banków, doradzi wybór najkorzystniejszej propozycji, a także wesprze przy wypełnianiu wszelkich dokumentów. Na tym etapie bank ocenia wcześniej wspomnianą zdolność kredytową przyszłego kredytobiorcy i wycenia zabezpieczenie kredytu hipotecznego.

Wszystko ma swoją cenę, nie tylko nieruchomości, ale również papierkowe sprawy, które doprowadzają wszystkich do obłędu. Nie należy rzucać się z przysłowiową motyką na księżyc, bo możemy tego w przyszłości gorzko pożałować. Nie róbmy niczego sami, bo może nam się wydawać, że dzięki wspaniałej mocy internetu poznaliśmy już wszystkie ukryte „druczki” i nic nie może nas zaskoczyć, a następnie pojawia się niemiła niespodzianka. Każdą chęć wzięcia kredytu na zakup mieszkania, w tym samo kupno nieruchomości powinniśmy skonsultować z doświadczonymi doradcami, dzięki którym przeprowadzka do nowego lokalu będzie o wiele przyjemniejsza.

Źródło informacji: https://kazo.pl/poradniki/