Gabloty jubilerskie

Gabloty jubilerskie to podstawa wyposażenia każdego salonu jubilerskiego. W gablotach eksponujemy dużą ilość biżuterii – kolczyki, pierścionki, naszyjniki oraz liczne inne. Gabloty pełnią zarówno funkcje ekspozycyjne jak i sprzedażowe – nie trzeba chyba nikogo przekonywać, że dobrze zaprezentowana biżuteria sprzeda się szybciej i łatwiej. Dlatego warto się postarać i wybrać gabloty idealnie pasujące do danego sklepu jubilerskiego. Poniżej podpowiadamy – jak odnaleźć gablotę optymalną.

Gablota do eksponowania biżuterii – jak wybrać tę idealną?

Do stosowania specjalnych mebli jubilerskich nie trzeba przekonywać. Jest sprawą oczywistą, że dopiero odpowiednia ekspozycja i oświetlenie pozwala wydobyć z biżuterii jej optymalne piękno. Dlatego – gabloty to wybór dedykowany dla wszystkich jubilerów, którym zależy na poprawieniu wyników sprzedażowych.

Najczęściej wybierane meble jubilerskie to gabloty pulpitowe, gabloty w formie regałów oraz ruchome.

Gabloty pulpitowe to meble o stosunkowo dużej powierzchni ekspozycyjnej, których wysokość wynosi ok. 100 cm. Gabloty takie służą do eksponowania biżuterii różnego typu oraz rozmiaru. Nadają się do ustawiania zarówno wzdłuż ścian, jak i pośrodku podłogi. Gabloty takie powinny być pokryte warstwą szkła od góry oraz frontu. Większość dostępnych gablot posiada solidny, metalowy lub drewniany stelaż

Gabloty w formie regałów są również chętnie stosowane. Ich zaletą jest mniejsza powierzchnia, którą zajmują, a zarazem – możliwość wyeksponowania biżuterii na kilku osobnych półkach. Pozwala to na posegregowanie biżuterii według kategorii, materiału, kształtu, przeznaczenia lub innych cech.  Gabloty w formie regałów są również oszklone – przede wszystkim od frontu oraz z boków.

Gabloty ruchome to niezwykle wygodne rozwiązanie dla salonów jubilerskich niedużych rozmiarów oraz dla tych o rozbudowanym i bogatym asortymencie. Gabloty takie obracają się wzdłuż własnej osi, co pozwala na komfortowe przeglądanie przechowywanych wewnątrz ozdób. Niektóre rodzaje gablot ruchomych można również zaprogramować na automatyczny obrót.

Gabloty – dodatkowe elementy dla korzystnej ekspozycji biżuterii

Wybierając spośród dostępnych gablot, warto zwrócić uwagę na kilka innych istotnych aspektów. Ważny jest sposób wykończenia gabloty – zarówno użyte materiały jak i kolor, którym zostały pokryte. Podpory poszczególnych półek powinny być estetyczne – szczególnie dobrze prezentują się podpory chromowane. Chrom to również dobre rozwiązanie dla innych widocznych z zewnątrz metalowych elementów.

Ściany oraz podłoże gablot powinno być pokryte warstwą materiału o estetycznym wyglądzie, lub – rozjaśniającym wnętrze gabloty. Często wybierane są gabloty pokryte laminatem lub połyskliwym lakierem.

Gablotki mogą być ponadto wyposażone w przedziałki, osobne półki lub specjalne paletki przeznaczone do eksponowania wybranych rodzajów biżuterii. Gabloty takie pomagają w przygotowaniu ekspozycji oraz jej obsłudze w czasie wizyt ciekawskich klientów. Szczególnie warte polecenia są paletki, na których z łatwością wyeksponujesz poszczególne kategorie biżuterii.