Polski rynek dynamicznie się zmienia, gdyż dochodzi na nim do wielu fuzji i przejęć mniejszych firm przez większe przedsiębiorstwa. Dzięki temu różne podmioty zwiększają swoje zyski, a ich dotychczasowi właściciele mogą zająć się innym rodzajem działalności lub spokojnie przejść na zasłużoną emeryturę. Dynamiczne zmiany na polskim rynku sprawiły jednocześnie, że pojawiło się duże zapotrzebowanie na doradztwo transakcyjne. Dlaczego warto z niego skorzystać?
- Na czym polega doradztwo transakcyjne?
- Kto powinien skorzystać z doradztwa transakcyjnego?
Przed dokonaniem fuzji, przejęcia firmy lub zmiany jej formy prawnej często pojawia się wiele pytań dotyczących dalszego funkcjonowania przedsiębiorstwa, które dokonuje transakcji. Aby znaleźć na nie odpowiedzi, można postawić na doradztwo transakcyjne, oferowane przez najlepszych specjalistów w swojej branży. Dlaczego warto to zrobić?
Na czym polega doradztwo transakcyjne?
Celem doradztwa transakcyjnego jest wspieranie klientów w realizacji procesów dotyczących dalszego funkcjonowania ich firmy. Dotyczy to zarówno dokonywania fuzji, wrogich przejęć, jak i pozyskiwania nowych środków finansowych na dalszy rozwój przedsiębiorstwa. Doradztwo transakcyjne obejmuje zatem wycenę firm, wsparcie w przygotowywaniu ważnych umów i w trakcie zmiany formy prawnej prowadzonego biznesu oraz pomoc w realizacji projektów z szeroko rozumianego rynku kapitałowego. W ramach doradztwa transakcyjnego można zamówić wycenę spółek portfelowych funduszy inwestycyjnych, instrumentów finansowych i pakietów wierzytelności, a także inne formy wsparcia zgodne z indywidualnymi potrzebami przedsiębiorstwa.
Kto powinien skorzystać z doradztwa transakcyjnego?
Z doradztwa transakcyjnego może skorzystać niemalże każdy przedsiębiorca, który chce połączyć się z inną firmą, kupić w niej udziały lub przejąć jej cały majątek. Ponadto usługa jest kierowana do osób, które chcą wypuścić akcje swojej firmy na giełdzie lub rozpocząć emisję obligacji na rynku Catalyst. Profesjonalne doradztwo pomaga osiągnąć sukces biznesowy, bez względu na to, jak bardzo skomplikowana jest sprawa, z którą przedsiębiorca zgłasza się do doradców. Wraz z nimi bez trudu opracowuje się skuteczną strategię inwestycyjną oraz dokonuje się fuzji bądź przejęcia, osiągając założone cele.
Jeśli potrzebuje się profesjonalnego doradztwa w kwestiach biznesowych i transakcyjnych, powinno się stawiać wyłącznie na sprawdzonych konsultantów, którzy posiadają odpowiednią wiedzę. Warto zatem sprawdzić, jakie wykształcenie i doświadczenie mają doradcy.