dom jednopoziomowy
fot. pexels.com

Kupując dom zastanówmy się, czy chcemy, aby był z piętrem czy jednopoziomowy. To bardzo ważna decyzja, którą musimy dokładnie przemyśleć. Kupno domu to nie zakup nowego obuwia, ma nam służyć przez kilkanaście następnych lat, a może i dalej nowemu pokoleniu!

Zobacz też: http://radiobc.pl/domy-jednorodzinne-parterowe/

Zalety domu parterowego

Dom jednopoziomowy ma swoje plusy i minusy. Z pewnością jest to mniejsza przestrzeń, ale nie oznacza wcale, że gorsza od domu piętrowego! W domu jednopoziomowym nie musisz chodzić po schodach, a także masz mniejszą przestrzeń do ogrzewania!

Czy wiesz, że ciepło ucieka do góry i przez to trzeba włączać mocniejsze ogrzewanie? To duże koszty przy domu piętrowym! Dlatego też niektórzy decydują się również na montaż kominka, aby zredukować koszt ogrzewania.

W domu jednopoziomowym również nie musisz budować schodów, które stanowią nie lada wydatek. Możesz zainwestować te pieniądze w inne miejsca.

Rozplanowanie przestrzeni w domu parterowym

Kiedy decydujesz się na zakup domu parterowego dokładnie zaplanuj rozkład pomieszczeń. Zorganizuj swoją przestrzeń w ten sposób, abyś miał miejsce na przechowywanie różnych rzeczy, zwłaszcza tych, których nie trzeba wystawiać na ekspozycję. Może warto rozważyć przybudówkę albo garaż?

W domu jednopoziomowym nie może zabraknąć również ogródka, który będzie dla was formą relaksu, a także dodatkową przestrzenią do spędzania wolnego czasu. W domu jednopoziomowym przestrzeń z pewnością będzie mniejsza niż w domu piętrowym, a także zabraknie piwnicy oraz strychu.

Dlatego warto pomyśleć o dodatkowej przestrzeni na zagospodarowanie różnymi rzeczami. Zwłaszcza, gdy masz co przechowywać, jak np.: rowery, czy kosiarkę do ogrodu.

Nie zapomnij również o dobrej organizacji przestrzeni, aby dla każdego starczyło miejsca! Ważne, aby pokój dzienny był największy, to w nim będziecie spędzać najwięcej czasu, a także podejmować gości. Dodatkowo przyda się również miejsce do wypoczynku dla was i dla dzieci.

Przeczytaj też: http://mamy-dom.pl/kupujemy-dom/