Czytelna i atrakcyjna ankieta – wykonaj ją samodzielnie!

Przed erą internetu przeprowadzanie ankiet było znacznie trudniejsze, szczególnie wtedy, gdy miały być one realizowane na zlecenie firm oraz osób prywatnych. Teraz do dyspozycji mamy specjalne generatory ankiet, które pozwalają na ich stworzenie bez posiadania szerokiej wiedzy i specjalistycznych narzędzi. Co więcej, można przygotować także ankietę, która będzie wyglądała atrakcyjnie i będzie przyjemna w wypełnianiu.

Dostępne on-line generatory ankiet cieszą się obecnie bardzo dużym zainteresowaniem. Serwisy tego rodzaju pozwalają na wykonanie ankiety całkowicie przez internet, zatem nie ma wtedy potrzeby pobierania na dysk komputera programów i ich instalacji. Generatorów jest sporo, dlatego można dopasować je indywidualnie w zależności od swoich potrzeb. Dostępne są także generatory ankiet darmowe.

Samodzielne przygotowanie ankiety nie jest wobec tego żadnym problemem – może być to przykładowo ankieta dla pracowników czy dla klientów. Wystarczy wybrać rodzaj pytań, na przykład mogą być to pytania z listą, pytania otwarte, pytania macierzowe, z suwakiem, aby wspomnieć o niektórych z nich. Przy przygotowywaniu kwestionariusza można również samodzielnie uatrakcyjnić ją, aby wyglądała ona dobrze i była czytelna.

Wiele generatorów, na przykład Webankieta, pozwalają na wybranie jednej z wielu skórek graficznych ankiety – różnią się one pomiędzy sobą czcionkami, kolorystyką, wyglądem przycisków, ramek, komunikatów, dlatego można wtedy skonfigurować nawet najmniejsze detale ankiety. Wspomniany generator ankiet pozwala również na wykorzystanie własnych arkuszy stylów CSS, dlatego można wtedy uzyskać pełną personalizację wyglądu ankiety.

Co więcej, wykonana ankieta może być wypełniona zarówno na komputerze, jak i również na urządzeniach mobilnych – smartfonach i tabletach, które aktualnie wykorzystywane są bardzo często. W związku z tym ankieta może być wypełniona przez jeszcze większą liczbę osób, aby uzyskać kompleksowe wyniki. Następnie mogą być one poddane dokładnej analizie z wykorzystaniem udostępnionych narzędzi.