Czym wyróżniają się skrzyniopalety plastikowe i czy w rzeczywistości warto wykorzystać je w transporcie

We współczesnej branży transportowej nie można pozwolić sobie na kompromis, dlatego też tym bardziej warto postawić na sprawdzone rozwiązania. Coraz więcej firm rezygnuje z klasycznych skrzyń drewnianych na rzecz plastikowych odpowiedników. Bezpieczne i ekonomiczne skrzyniopalety plastikowe chronią przed uszkodzeniami mechanicznymi i wilgocią.

Niespotykana żywotność

Skrzyniopalety plastikowe formowane są pod ekstremalnym ciśnieniem w specjalnie wypolerowanych formach, dzięki czemu można liczyć na perfekcyjną spójność rozmiaru i satysfakcjonującą wytrzymałość. Polietylen o dużej gęstości odporny jest nie tylko na uszkodzenia mechaniczne i duże obciążenia, ale również na niekorzystne warunki atmosferyczne. Oryginalne Skrzyniopalety z tworzywa sztucznego można używać nawet przez kilkanaście lat, dlatego też jest to jedna z tych inwestycji, która na pewno bardzo szybko się zwróci.

Wysoka higiena i duża elastyczność

Skrzyniopalety plastikowe wyróżniają się bardzo wysokim standardem higieny, dlatego też bez problemu można wykorzystać je w branży farmaceutycznej i spożywczej. Plastikowe skrzynie od wielu lat wykorzystywane są do transportowania i magazynowania przetworzonej żywności, leków i płodów rolnych. Dobry producent skrzyniopalet oferuje certyfikowane skrzyniopalety, które zostały dopuszczone do kontaktu z żywnością. Nowoczesne skrzyniopalety z tworzywa sztucznego jak powszechnie wiadomo nie rdzewieją, a co najważniejsze nie przyciągają niebezpiecznych mikroorganizmów i pasożytów. Dzięki prostej konstrukcji i gładkim powierzchniom nie ma problemu z szybkim i dokładnym czyszczeniem. Jeżeli transportowane produkty potrzebują dopływu świeżego powietrza to stosuje się ażurowe ścianki, które także są bardzo higieniczne.

Skrzyniopalety z dodatkową pokrywą

Producent skrzyniopalet oferuje także dodatkowe pokrywy, które jak łatwo się domyślić zabezpieczają ładunki przed zanieczyszczeniami i wilgocią. Pokrywy zaprojektowane zostały w taki sposób, aby bez problemu stawiać skrzynie jedne na drugie. Szczelne pokrywy są łatwe w utrzymaniu czystości i dostępne są w wielu wersjach kolorystycznych, dzięki czemu zdecydowanie łatwiej jest posortować transportowane ładunki. Godne polecenia są przede wszystkim pokrywy przezroczyste.