Co powinniśmy wiedzieć o budownictwie modułowym

Chociaż budownictwo modułowe każdego roku staje się coraz popularniejsze, to wciąż wiele osób do tego sposobu powstawania domów podchodzi z pewną dozą niepewności oraz nieufności. Obawy te jednak są często nieuzasadnione – technologie nowoczesne oraz coraz większe doświadczenie inwestorów pozwala na szybką budowę oraz na uzyskanie trwałego oraz komfortowego budynku, który nam będzie służył latami

Czym tak naprawdę są domy modułowe?

Domy modułowe są budynkami, których znaczna większość elementów (ponad osiemdziesiąt procent) powstała w produkcyjnym zakładzie. Poprzez słowo elementy rozumiemy części gotowe budynku takie jak fragmenty stropów, ściany czy też nawet moduły przestrzenne, które aktualnie stanowić mogą już nawet całość budynku. W skład elementów gotowych wchodzą także tak zwane drobnowymiarowe prefabrykaty, a więc na przykład spore ścienne elementy takie jak, chociażby panele. Elementy powstałe w fabryce przewozi się później na plac budowy i po prostu montuje się na przygotowanym wcześniej fundamencie. Główne prace wykonywane na placu budowy to prace montażowe, co wciąż dla wielu osób może się wydawać zaskakujące.

Jakie są główne zalety modułowych domów? Dla kogo takie rozwiązanie jest idealne?

Dom modułowy co najmniej posiada kilka zalet. Jedną z najważniejszych zalet jest to, iż jest to możliwie najkrótsza droga do posiadania swojego własnego domu. To rozwiązanie szczególnie jest doceniane przez osoby, które z osobistych powodów czy też powodów rodzinnych szybko muszą wprowadzić się do nowego domu czy też na przykład nie czują się zbyt szczególnie w dziedzinie budowlanych prac czy też wykończeniowych oraz nie mają kompletnie czasu na zajmowanie się tak zwanym doglądaniem naszego miejsca zamieszkania. Powoduje to spore trudności oraz także straty czasu związane bezpośrednio z dojazdami na budowę. Bardzo ważne jest to, że domy modułowe są objęte przed daną firmę określoną gwarancją, co oznacza, że usterki wszelkiego rodzaju naprawiane będą już na jej koszt, wiąże się to także z tym, że elementy poszczególne budynku są poddawane naprawdę surowej kontroli, ponieważ wykonawcom oczywiście zależy na tym, aby różnego rodzaju napraw było możliwie jak najmniej.

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej o domach modułowych, sprawdź kontenery Jarosław – poznaj ofertę

Warto także wspomnieć o wpływie mniejszym atmosferycznych warunków na sam przebieg budowy oraz o tym, że sama posesja, na której ma powstać modułowy dom, nie będzie wymagała po inwestycji zakończonej sprzątania gruntowego. Wynika to tak naprawdę z tego, że prace wykonywane na budowach tego typu nie są takie uciążliwe. Zminimalizowane jest także samo ryzyko kradzieży narzędzi, które są wykorzystywane przy budowie oraz materiałów różnego rodzaju składowanych bezpośrednio na naszej działce.

Jak widać zalet jest naprawdę sporo. Warto zatem rozważyć budownictwo modułowe, jeśli zależy nam na tym, aby nasz dom powstał możliwie jak najszybciej. Dzięki temu uda nam się zmieścić w czasie. Na sam koniec dodajmy, że domy modułowe naprawdę są prześliczne i robią na nas ogromne wrażenie.