Z czego zrobić niezadaszony taras

Wiosna zbliża się wielkimi krokami. Już niedługo właściciele przydomowych ogródków zaczną przygotowywać zielony teren, aby spędzać na nim czas jak najbardziej komfortowo. Ci, którzy dopiero planują aranżację ogrodowej przestrzeni, powinni zwrócić szczególną uwagę na taras. To przecież główne miejsce do spędzania wolnego czasu, wylegiwania się czy biesiadowania w gronie najbliższych. Z czego wykonać ogrodowy taras, jeśli ten ma być niezadaszony? Podpowiedzi znajdziesz poniżej. 

Taras z deski drewnianej 

Drewniane tarasy mogą wyglądać naprawdę elegancko, natomiast trzeba wiedzieć, że inwestycja w tego rodzaju element ogrodowej przestrzeni wiąże się nie tylko z dużą inwestycją finansową. Taras z naturalnej deski musi podlegać regularnej impregnacji. Pamiętaj, że deski drewniane trzeba dokładnie zabezpieczyć, ten materiał nie jest całkowicie odporny na działanie wody, mrozu, śniegu ani silnych promieni słońca. Z czasem deski będą blaknąć i się wypaczać. Taki taras trzeba odnawiać przed każdą zimą i zaimpregnować na jesień. Jego niewątpliwą zaletą jest natomiast ekologiczność i fakt, że deski się nie nagrzewają. Drewniany, niezadaszony taras sprawdzi się też w ogrodach bez względu na styl ich aranżacji.

Taras kompozytowy cena

Alternatywą dla drewnianych tarasów z naturalnych desek, jest taras kompozytowy. Do złudzenia wygląda jak ten wykonany z drewna, ale różni się wieloma aspektami. 

Warto zadać sobie pytanie o cenę tarasu kompozytowego. Okazuje się, że jest znacznie niższa od naturalnych desek z drewna. Co więcej, zawsze warto podkreślić najważniejsze walory kompozytu. Otóż, nie nagrzewa się, nie odbarwia, nie pęka ani nie rysuje, jest odporny na mróz i słońce, do tego niezwykle łatwo utrzymać go w czystości. Ponadto, można wybierać różne kolory kompozytu, tym samym dopasowując taras do pozostałych elementów przydomowego ogrodu czy elewacji budynku. 

Taras z kostki brukowej 

Świetny w ogrodach w stylu retro, prowansalskim, ale też w ogrodach nowoczesnych. To najtańsze rozwiązanie na funkcjonalny taras. Kostka jest odporna na słońce, mróz, deszcz, łatwo się ją czyści myjką ciśnieniową i nie nagrzewa się. Producenci oferują jej liczne kolory i wzory, dzięki czemu z łatwością udaje się ją dopasować do aranżacji ogrodu. 

Co istotne, wszystkie przedstawione możliwości niezadaszonych tarasów, bez problemu udaje się wykonać samodzielnie. W sieci znajdziesz mnóstwo tutoriali, dzięki którym bez żadnego problemu stworzysz funkcjonalne miejsce do spędzania wolnego czasu w przydomowej przestrzeni. 

Wybierz miejsce, w którym powstanie Twój taras, przygotuj grunt. Wystarczą dwa dni, aby w ogrodzie mógł funkcjonować praktyczny taras. Oczywiście, zawsze możesz podjąć współpracę z profesjonalistami, którzy taką pracę wykonają za Ciebie. Jeśli planujesz tego rodzaju ogrodowe inwestycje, właśnie teraz jest najlepszy czas na ich organizację. Dzięki temu już od pierwszych dni wiosny będziesz mógł siedzieć na tarasie, grillować z przyjaciółmi i zajmiesz się innymi aktywnościami na świeżym powietrzu.