uszak

Fotele pełnią ważną funkcję w każdym gospodarstwie domowym. Są nie tylko miejscem wypoczynku, ale również stanowią istotne dopełnienie aranżacji danego pomieszczenia. W wielu salonach fotel stanowi punkt centralny, który ma duży wpływ na cały wystrój. Dlatego wybierając fotel, warto zadbać nie tylko o to, by był wygodny, lecz również by dobrze prezentował się w miejscu, w którym się pojawi. Poniżej skupiamy się na ofercie nowoczesnych uszaków dedykowanych do rozmaitych stylów i aranżacji. Podpowiadamy jak wybrać uszak wygodny i atrakcyjny, który będzie komfortowym siedziskiem, a jednocześnie sprawdzi się jako ozdoba.

Uszaki do wnętrz nowoczesnych i minimalistycznych 

W nowoczesnych aranżacjach liczy się przede wszystkim prostota konstrukcji oraz schludność. Dlatego warto wybierać uszaki pozbawione nadmiernej ilości zdobień lub dodatkowych estetycznych elementów. Polecamy unikać foteli pokrytych materiałami z motywami kwiatowymi lub innymi, klasycznymi wzorami. Nie będą najlepszą dekoracją w przypadku pomieszczeń nowoczesnych. O wiele lepiej sprawdzą się fotele w stonowanych barwach, na przykład odcieniach brązu, beżu lub szarego. Uszaki takie znajdziesz pod linkiem: https://www.grekpol.pl/pl/menu/fotele/fotel-uszak-174.html.

Warto też zrezygnować z uszaków o klasycznych kształtach – czyli posiadających delikatnie wygięte krawędzie w okolicy oparcia lub podłokietników. Co prawda, zdobienia takie mogą dobrze wypaść w aranżacjach rustykalnych, vintage lub epokowych, jednak nie pasują zbyt bardzo do stylu nowoczesnego. Lepszy wyborem będą uszaki złożone z kilku dopasowanych do siebie segmentów – siedziska, oparcia, zagłówka, podłokietników. Dla osób stawiających na maksimum komfortu w trakcie siedzenia, polecamy uszaki wyposażone w podnóżek. Może mieć on formę wysuwanego segmentu, lub też osobnej pufy. 

Uszaki awangardowe, futurystyczne i dla dzieci 

Uszaki są fotelami o uniwersalnym zastosowaniu. Są chętnie wykorzystywane także w stylizacjach nowoczesnych, opartych na eksponowaniu intensywnych barw oraz nietypowych kształtów. Pod tym względem, oferta uszaków jest bardzo szeroka i pozwala na różnorodne aranżacyjne eksperymenty. Znajdziesz między innymi uszaki, których obudowa imituje kształt jajka. W jego wnętrzu znajduje się siedzisko, a oparcie ma często lekko pochylony kształt. Uszaki takie świetnie sprawdzą się w salonach urządzonych w stylu boho lub ikeowskim. Ponadto, można je wykorzystać jako siedziska do pokoju dziecięcego lub nastolatka. 

Popularnym wyborem są także fotele uszaki imitujące stylistykę skandynawską. Uszaki takie są nieco mniej wierne względem klasycznej konstrukcji, którą uzupełniają o smukłe, drewniane elementy. Uszaki te mają zazwyczaj nieco niższe oparcie i mniejszych rozmiarów siedzisko, co jednak nie wpływa szczególnie na przyjemność korzystania z nich. Ponadto, uszaki skandynawskie są wysoce estetyczne oraz nadają się do stawiania w pomieszczeniach urządzonych w różnym stylu. Szczególnie dobrze wypadają tapicerowane uszaki skandynawskie, pokryte materiałem pikowanym. Fotele takie wywołują wyjątkowo przyjemny efekt wizualny, dodając pomieszczeniu ciepła i typowo domowej atmosfery.