Jakie są zalety domów modułowych

Ostatnimi czasy niesamowicie dużą popularnością cieszy się budownictwo modułowe. Dlaczego warto zdecydować się na ten rodzaj budownictwa? Sprawdźmy co przemawia za domami modułowymi.

Czas oraz koszty

Bardzo wielu inwestorów nie ma ani chęci, ani też czasu, aby czekać rok czy też nawet więcej na wybudowanie domu. Chcą mieć swoją nieruchomość, która będzie w pełni funkcjonalna, a na dodatek możliwie najszybciej jak się da. Domy modułowe dają na pewno taką szansę. Odpada nam już dosyć duży problem dojrzewania betonu – od momentu wyboru projektu do zamieszkania w danym domu nie powinno minąć więcej niż dwa czy też maksymalnie trzy miesiące w przypadku całorocznych domów. Domy letniskowe, które nie wymagają kompletnie fundamentów, można ustawić w ciągu kilku dni.

Jeśli chodzi o koszty, to mają na pewno bardzo dużą przewagę nad tymi, które są budowane tradycyjnymi metodami – są pomimo wszystko znacznie tańszą alternatywą. Jednak dużo zależy od wybór samego inwestora oraz także materiałów na jakie zdecyduje się. Nietrudno jest znaleźć przykłady, które udowodnią, że domy modułowe są droższe niż tradycyjne o takiej samej kubaturze, szczególnie gdy mowa o energooszczędnych konstrukcjach oraz o konstrukcjach pasywnych (ale to z kolei daje bardzo duże oszczędności w kosztach utrzymania takowego budynku, szacowane nawet na około sześćdziesięciu procent w stosunku do domu murowanego o podobnej wielkości)

Pozostałe zalety

Na pewno kolejną zaletą domów modułowych jest także dowolność w samym rozpoczęciu inwestycji – dla montażu modułów kompletnie nie ma znaczenia aktualna pogoda. O ile budowy tradycyjnego domu nie rozpoczyna się nigdy zimą, dla modułowych domów pora roku nie ma kompletnie żadnego znacznie.

A czy jeszcze możemy wymienić jakieś zalety? Jak najbardziej tak. Jest ich dosyć sporo. Do zalet możemy także zaliczyć inne, już nieco drobniejsze detale, ale jednak mają ogromne znaczenie. O czym mowa? Mamy na myśli brak konieczności zatrudniania inspektora nadzoru czy też kogoś, kto będzie nam pilnował placu budowy, jak i także materiałów przed złodziejami. Budowa modułowego domu jest również bardzo czysta. Elementów konstrukcji się nie dopasowuje, czy też nie docina się bezpośrednio na placu budowy. Nie będzie zatem konieczności sprzątania specjalnego terenu po zakończonej budowie.

Niektóre spośród domów modułowych umożliwiają ich bardzo szybkie złożenie i przeniesienie w całkiem inne miejsce, co może mieć spore znaczenie dla tych, którzy co jakiś czas zmieniają swoje miejsce zamieszkania i po prostu najzwyczajniej chcieliby ze sobą zabrać swój dom.

Jak widać w dzisiejszych czasach mamy spore możliwości i rzeczywiście lubimy korzystać rozwiązań, które są dla nas korzystne i dzięki którym udaje się spełnić wszelkie nasze marzenia. Kto z nas nie marzy o własnym domu, prawda? Co więcej marzymy, aby możliwie jak najszybciej stanął i mogliśmy się do niego wprowadzić. Jest to możliwe. Pójdźmy w stronę domów modułowych, a nie będziemy żałować swojej decyzji.