Dobry odkurzacz w niskiej cenie

Codzienne sprzątanie to czynność, za którą większość osób nie przepada lub zwyczajnie nie ma na nią czasu. Większe porządki odbywają się w polskich domach przeważnie w weekend. Wówczas najlepszym przyjacielem każdego człowieka staje się odkurzacz, dzięki któremu szybko i sprawnie można posprzątać nawet mieszkanie o dużej powierzchni.

  1. Odkurzacz – dlaczego warto mieć go w domu?
  2. Ile kosztuje dobry odkurzacz?
  3. Na co zwrócić uwagę wybierając odkurzacz?

Jeżeli popsuł Ci się w ostatnim czasie odkurzacz i chcesz kupić nowy, jednak nie wiesz, na który produkt się zdecydować i na jakie parametry zwrócić uwagę przy jego zakupie, to koniecznie zapoznaj się z poniższym poradnikiem!

Odkurzacz – dlaczego warto mieć go w domu?

Kurz, okruszki po jedzeniu czy sierść ukochanego pupila to zanieczyszczenia, które najczęściej można znaleźć na podłodze. Owszem, można je usunąć przy pomocy zmiotki, jednak takie sprzątanie raz, że jest mało wydajne, a dwa – jest ogromnie męczące. Jeżeli chcesz zaoszczędzić czas i siły, to do sprzątania wykorzystaj odkurzacz. Różnorodność modeli dostępnych na rynku jest ogromna – możesz zdecydować się na odkurzacz tradycyjny, odkurzacz bezworkowy (np. Hoover Breeze BR71_BR20011), albo na sprzątającego robota (ciekawą propozycją jest Sencor SVC 7020VT).

Ile kosztuje dobry odkurzacz?

Dużym zaskoczeniem dla wielu osób będzie to, że dobry odkurzacz wcale nie musi kosztować fortuny. Wydajne modele można kupić w sklepie za mniej niż 300 złotych. Jeżeli chcesz sprawdzić ranking odkurzaczy niskobudżetowych, to wejdź na stronę http://www.jaw.pl/2019/09/5-najlepszych-odkurzaczy-do-300-zl-subiektywny-wybor/. Od tego, jaki wybierzesz odkurzacz, będzie w dużej mierze zależeć komfort sprzątania.

Na co zwrócić uwagę wybierając odkurzacz?

Zastanawiając się nad wyborem idealnego odkurzacza, trzeba w pierwszej kolejności podjąć decyzję co do tego, jaki ma to być rodzaj urządzenia sprzątającego. Jeszcze do niedawna bardzo popularne były tradycyjne odkurzacze workowe z rurą teleskopową. Jest to dobre rozwiązanie do sprzątania małych powierzchni, jednak przy większych mieszkaniach konieczność częstego przepinania kabla zasilającego z gniazdka do gniazdka może być uciążliwe. W takim przypadku może warto zdecydować się na odkurzacz bezprzewodowy?

Kolejna sprawa to moc odkurzacza. Jak wiadomo, im większa moc, tym większa szansa na to, że sprzątanie będzie dokładne i wessany zostanie nawet najdrobniejszy okruch. Wielu użytkowników przy wyborze odkurzacza kieruje się także ceną – jeżeli masz ograniczony budżet, to wspomniany wcześniej ranking z pewnością okaże się dla Ciebie pomocny.