Wybierasz się w podróż służbową lub prywatną do któregoś z dużych polskich miast? Najdroższym wydatkiem w trakcie wyjazdu jest najczęściej nocleg. Jeśli bardzo liczysz się z kosztami np. w czasie prywatnej wycieczki oraz nie zależy ci na wygodzie i luksusach, próbujesz zahaczyć się w najtańszym hostelu. To jednak nie zawsze bywa opłacalne i atrakcyjne. Dlatego też rośnie popularność wynajmu mieszkań w systemie hotelowym. Jak działa system wynajmu apartamentów i mieszkań?

Wynajem mieszkań w systemie hotelowym to wygodny i komfortowy sposób, aby nawet w obcym mieście poczuć się prawie jak u siebie w domu. Na rynku hotelarskim urosła potężna konkurencja dla hoteli małych hosteli – aparthotele czyli hotele, w których nie rezerwujesz pokoju a cały apartament np. studio czy mieszkanie dwupokojowe dla całej rodziny. Masz wtedy ten komfort, że na czas krótkiego np. trzydniowego wyjazdu, możesz mieszkać w świetnie wyposażonym mieszkaniu, z dostępem do Internetu, w doskonałej lokalizacji w samym centrum miasta, z miejscem parkingowym oraz wieloma innymi udogodnieniami. Tego typu usługi oferuje coraz więcej firm np. Apartamenty Silver Apartments z Wrocławia.

Dlaczego warto wynająć apartament zamiast pokoju w hotelu czy hostelu?

  1. Cena. Czy wiesz ile kosztuje nocleg w czterogwiazdkowym hotelu w centrum dużego miasta? Ceny dochodzą nawet do 700 zł! Niemała cena bynajmniej nie oznacza, że wszystko zawsze będzie działać jak w zegarku. Awaria prysznica, niedobre śniadanie czy problem z łączem internetowym może spotkać cię nawet w najlepszym hotelu. Tymczasem cena wynajęcia apartamentu na okres trzech dni wcale nie będzie cię dużo kosztować – wynajęcie apartamentu typu studio na okres do trzech dni to wydatek rzędu 250 zł za dobę hotelową (dane na podstawie strony silverapartments.pl).
  2. Standard. Wyjeżdżasz na kilka dni by trochę popracować a jednocześnie trochę skorzystać z uroków miasta? Przyjechałeś samotnie lub z osobą towarzyszącą na muzyczny lub filmowy festiwal, a nie stać cię na drogi hotel? Tani hostel też nie będzie dla ciebie perfekcyjnym rozwiązaniem. Tanie pokoje są dla osób, które podróżują w większych grupach. Razem z piątką czy szóstką znajomych możesz zgarnąć najtańszy pokój w hostelu i zapłacić grosze. Jeżeli podróżujesz sam lub z drugą osobą, cena znacznie rośnie. Ostatnią rzeczą, którą chciałbyś w trakcie romantycznego weekendu z bliską osobą, to grono obcych ludzi, którzy hałasują niemiłosiernie za ścianą lub co gorsza – pakują się do twojego pokoju, jeżeli zająłeś dwa miejsca w ośmioosobowym lokum.
    Wynajem apartamentu lub przytulnego mieszkania zapewni Ci całkiem dobry komfort. Wspomniane apartamenty we Wrocławiu oferowane przez aparthotel Silver Apartments w standardzie posiadają: klimatyzację, lokalizację 500 metrów od rynku, parking podziemny czy WiFi.

  3. Intymna atmosfera. Mało intymna atmosfera w hałaśliwym hostelu, podejrzliwe spojrzenia właścicielki małego zajazdu lub prywatnej kwatery nie sprzyjają romantycznym wyjazdom ani nawet spokojnej pracy w zaciszu wynajętego pokoju. Człowiek chciałby trochę popracować a co chwila ktoś lub coś mu przeszkadza. I łącze internetowe, które miało chodzić jak złoto, okazuje się bardzo wolne. Z wynajętym, komfortowym apartamencie takich problemów nie będzie.

Wynajem mieszkań w systemie hotelowym bardzo dobrze sprawdza się jako przyjemny, wygodny oraz wcale niedrogi sposób na nocleg w obcym mieście. Istnieje tylko jedno zagrożenie: jeśli raz spróbujesz i poczujesz, że „to jest to” nie będziesz chciał już inaczej podróżować.