System condo

Condo jest systemem autorskim wymyślonym przez firmę Dolcan. Obejmuje on inwestycje polegające na zakupie i wynajmowaniu condohoteli.

Pojęcie systemu Condo

Systemy wynajmu tzw. condohoteli, czyli nieruchomości dewelopersko-hotelowych działają doskonale od lat 80-tych poprzedniego stulecia. W Stanach Zjednoczonych i w Zachodniej Europie są one popularnym sposobem na inwestowanie kapitału z perspektywą wypracowania przyzwoitego zysku. Pomagają w bezpiecznym spożytkowaniu posiadanych, pokaźnych oszczędności. Jednocześnie umożliwiają one zarządzanie własnym apartamentem mieszkalnym w celu zarobkowania na nim.

System Condo polega na tym, że inwestorzy indywidualni nabywają na własność, na podstawie aktu notarialnego apartamenty, zwykle o podwyższonym standardzie, znajdujące się w atrakcyjnych lokalizacyjnie obiektach – w znanych miejscowościach wypoczynkowych, kurortach, dużych miastach, miejscowościach mających duże dzielnice biznesowe. W krajach Zachodniej Europy oraz w Ameryce systemy polegające na kupowaniu condohoteli i wynajmowaniu ich przez operatorów systemu są bardzo popularne i zarządzane są przez renomowane marki hotelarskie. Pod swoimi „skrzydłami”, w systemach Condo apartamenty na wynajem posiadają takie firmy jak:

  • Four Seasons,
  • Hilton,
  • Starwood,
  • Ritz-Carlton,
  • Kempinksy,
  • Le Meridien.

Można przyrównać inwestycje w systemie Condo do inwestowania w nieruchomości hotelowe. To trochę jak nabywanie własnego hotelu lub jego części przez prywatnych inwestorów. Może on wynajmować condohotel przez 365 dni w roku, albo pozostawić sobie pewien czas na spożytkowanie apartamentu w dowolnym celu, np. jako mieszkanie wakacyjne. W pozostałym okresie apartament generuje zyski, za pośrednictwem profesjonalnego operatora hotelowego, który się nim zajmuje.

Atutem systemu Condo jest na pewno powszechna jego dostępność, zarówno dla osób prywatnych, jak i firm, oraz wszelkiego rodzaju instytucji. Sprzedaż luksusowych apartamentów, czyli condohoteli prowadzona jest dla inwestorów oraz włączane są one następnie do tak zwanego programu hotelowego. Polega to na tym, że właściciele apartamentów nie muszą samodzielnie szukać dla nich najemców i ponosić ryzyko ich braku w pewnym okresie w ciągu roku. Generują dodatkowe przychody z tytułu prowadzenia działalności hotelowej, ale jej ryzyko przejmuje operator systemu condo. Właściciel condohoteli ma jeszcze jeden profit – mianowicie wartość posiadanej przez niego nieruchomości wzrasta w czasie. Jest to istotny i nadrzędny czynnik decydujący o atrakcyjności prowadzenia inwestycji w condo-hotele. Na takie profity mogą  liczyć wyłącznie właściciele dobrze zarządzanych obiektów hotelowych, na dodatek znajdujących się w wyjątkowo pożądanych przez turystów i biznesmenów lokalizacjach.

Operator systemu Condo, w jakim znajduje się obiekt hotelowy, bierze na siebie większość kosztów związanych z utrzymaniem nieruchomości, o co już nie musi martwić się jej właściciel. Condohotel staje się więc czymś więcej niż inwestycją w nieruchomości, ale produktem inwestycyjnym wypracowującym stałe zyski.

O systemie condo firmy Dolcan

Program Condo kierowany jest do osób prywatnych, firm lub inwestorów posiadających kapitał i chcących zainwestować w pewną i bezpieczną formę inwestycji. System wykorzystuje przy tym rynek nieruchomości, zapewniając swoim klientom stały zysk z inwestycji bez względu na sytuację panującą na rynkach kapitałowych. Condo System Dolcan stanowi doskonałą formę inwestowania swojego kapitału w nieruchomości mieszkaniowe z gwarancją wynajmu i pewnego zysku. Inwestor w zasadzie w każdej chwili może rozwiązać umowę z operatorem i uczynić ze swoją nieruchomością wszystko. Może w niej zamieszkać, zdecydować się na bezpośredni najem prywatny, przekazać go swoim najbliższym czy po prostu odsprzedać innej osobie bądź firmie.

Condo System Dolcan pierwsze zyski wypłaca właścicielom Condo mieszkań już na samym początku inwestowania. Przez cały okres trwania umowy system Condo zapewnia stały zysk za wynajem, bez względu na to, czy w rzeczywistości mieszkanie jest wynajęte czy stoi puste. Właściciel nie musi sam szukać najemców, tylko sceduje takie obowiązki na System Condo Dolcan.

Formalnie właścicielem mieszkania jest uczestnik systemu Condo. To inwestor ma akt notarialny zakupu nieruchomości w formie Condohotelu, wraz z udziałem w gruncie. Ma zapewniony comiesięczny przychód i w każdej chwili może rozwiązać umowę, jeśli uzna to za stosowne.

Firma Dolcan jako twórca systemu

System Condo został stworzony przez firmę Dolcan, działającą na rynku nieruchomości nieprzerwanie od 1991 roku. Firma zaoferowała mieszkania w specjalnie wyselekcjonowanych inwestycjach, m.in. na osiedlach Skierniewicka City na Woli oraz Ogrodach Ochoty przy alei Krakowskiej, jak i w Szczecinie na osiedlu Arkadia, w samym centrum miasta. Oferta operatora systemu Condo obejmuje kilkanaście osiedli, ale sam system oferuje jedynie trzy, które charakteryzują się najbardziej atrakcyjną lokalizacją, blisko centrum miasta. Inwestycje są doskonale skomunikowane z najważniejszymi punktami infrastrukturalnymi. Są to osiedla:

  • Osiedle Ogrody Ochota w Warszawie położone w odległości 7 minut od lotniska im. Fryderyka Chopina na Okęciu, przy Alei Krakowskiej 291. Jest to doskonały punkt komunikacyjny, który ułatwia szybkie i sprawne poruszanie się po całej Warszawie. Osiedle Ogrody Ochota charakteryzuje się nowoczesną aranżacją, z dużą ilością dźwiękoszczelnych okien i przeszklonych ogrodów zimowych.
  • Osiedle Skierniewicka City zlokalizowane jest w Warszawie, w dzielnicy Wola, u zbiegu ulic Kasprzaka i Skierniewickiej, w sąsiedztwie centrum Warszawy. Osiedle obejmuje nowoczesny, aż 17-sto kondygnacyjny apartamentowiec, który zapewnia szereg atrakcji i wygód dla swoich mieszkańców i najemców. Posiada osobistą ochronę, 24-godzinną recepcję, garaż podziemny oraz duży parking, niedaleko osiedla.
  • Osiedle Arkadia zlokalizowane jest w sercu Szczecina, przy ul. Małkowskiego 30, niedaleko Pasażu „Bogusława”, Bramy Portowej oraz Placu Andersa. Arkadia jest budynkiem o niezwykłej architekturze, ozdobionym granitową elewacją i zwieńczonym oryginalnym dachem.