oświetlenie

Minimalistyczne sypialnie z dużą ilością drewna i nowoczesną nutą cieszą się ogromną popularnością nie od dziś. Dość stonowane aranżacje mogą nabrać niepowtarzalnego charakteru, jeśli zadba się o odpowiednie dodatki. Taki styl nie lubi jednak nadmiaru dekoracji, dlatego warto wybrać raczej oryginalne elementy wyposażenia np. lampy. Sprawdź, jakie oświetlenie pasuje do skandynawskiej sypialni.

Sięgnij po drewno

W przypadku stylu inspirowanego domami mieszkańców północnej Europy śmiało można rozglądać się za lampami z drewnianymi elementami. Szczególną uwagę należy zwrócić na kolor i dla zachowania stylistycznej dobrać go na podstawie odcienia mebli, podłogi lub innych dodatków. W przypadku oświetlenia sufitowego sporym zainteresowaniem cieszą się plafony z drewnianymi obudowami oraz lampy wiszące z ramami z drewna.

W skandynawskiej sypialni warto także pomyśleć o niebanalnej lampce nocnej, która może z powodzeniem posłużyć jako główna ozdoba pomieszczenia. Bardzo oryginalne projekty można znaleźć pod adresem https://skleplamp.pl/LAMPKI-NOCNE-c39. Na uwagę na pewno zasługują modele z dużą, sześciokątną podstawą z drewna, na której osadzona jest żarówka bez klosza. Podobne lampki są dostępne również w wersji z eleganckim kloszem z mlecznego szkła.

Postaw na nowoczesność

Zdecydowana większość mebli w stylu skandynawskim świetnie wpisuje się w nowoczesne aranżacje, które mają obecnie naprawdę wielu zwolenników. Współczesne lampy są dość proste, a autorzy projektów raczej bawią się formą niż stawiają na misterne zdobienia. Z tego powodu w skandynawskich sypialniach może sprawdzić się bardzo futurystyczne oświetlenie ze Sklepu Lamp, w którego ofercie nie brakuje nowoczesnych produktów.

Spore wrażenie może zrobić bardzo prosta lampa wisząca z pojedynczą żarówką i minimalistycznym ramieniem ozdobionym drewnianą kostką. Brak klosza może dodać wnętrzu odrobiny modnego stylu loftowego, z którym bez obaw można łączyć właśnie ze skandynawskimi klimatami. Dość praktycznym dodatkiem może być lampa stojąca, która dla stylistycznej harmonii może być dopasowana do oświetlenia na suficie.

Daj szansę minimalizmowi

Prawdziwą definicją minimalizmu są popularne plafony, które świetnie sprawdzą się zwłaszcza w niskich i małych pomieszczeniach. Taka lampa znajduje się bardzo blisko sufitu, dlatego nie ma możliwości uderzenia w nią głową. Ponadto nie przyciąga uwagi po wejściu do pomieszczenia, a jednocześnie jest uzupełnieniem dla mebli. Obudowa plafonu powinna pasować kolorystycznie do innych drewnianych elementów wyposażenia.

Jeśli domownicy mogą pozwolić sobie na zamontowanie w sypialni większych lamp wiszących, to wiele ciekawych projektów czeka na nich w ofercie Sklepu Lamp. Na fanach minimalizmu spore wrażenie może zrobić oświetlenie ze zwisającymi z sufitu prostokątnymi ramami, w których znajduje się prosty klosz w kształcie bryły. Odrobinę nowoczesnej prostoty mogą natomiast wprowadzić modele z żarówkami otoczonymi geometryczną ramką z drewna.