Stolik kawowy - Aby kawa smakowała lepiej niż zwykle

Co łączy spotkanie z przyjaciółką, posiadówkę przed telewizorem i partyjkę szachów z dziadkiem? Na pierwszy rzut oka są to po prostu sytuacje z życia codziennego, jeśli jednak spojrzymy na to nieco inaczej, ich wspólnym mianownikiem okaże się… miejsce.

Przestrzeń codzienności

Przestrzeń, która nas otacza, może mieć różny charakter: czy to dom, czy praca, czy park pełen zieleni – definiuje naszą codzienność. Ale jest jeszcze coś, co sprawia, że dzień staje się lepszy, a wszelkie porażki odchodzą w cień. Coś, bez czego nie można rozpocząć pracy. To kawa. W tych czterech literach kryje się nie tylko niezwykły aromat, ale i pełnia szczęścia, radość z małych rzeczy i kolekcja najwspanialszych chwil. Nasza przestrzeń składa się z wielu różnych, często niedostrzegalnych na co dzień elementów. To one towarzyszą nam, gdy chcemy polenić się na kanapie, powisieć na telefonie z koleżanką, wypłakać się przyjaciółce w ramię albo obejrzeć swój ulubiony film na laptopie.

Dodaj aromatu swojemu dniowi

Z pozoru drobne, nic nieznaczące czynności przeradzają się w coś wyjątkowego, dzięki czemu nasze życie wydaje się spełnione i szczęśliwe. Czy do tego pięknego obrazka można dodać nutkę drewna, odrobinę hartowanego szkła albo magię nowoczesności i delikatności? A to wszystko po to, aby zrozumieć, że to, co dodaje aromatu naszym dniom, samotnym chwilom albo ekscytującym spotkaniom, kryje się w jednej niepozornej rzeczy. Niewielki mebel, który stoi zawsze w tym samym miejscu, jest nieodłącznym elementem wyposażenia, bez którego tak naprawdę nie wyobrażamy sobie przytulnego kącika. Prawie niezauważalny, niedoceniany, zawsze służy pomocą, kiedy chcemy odłożyć filiżankę, pilot do telewizora albo laptop.

Czego naprawdę potrzebujesz do szczęścia

Stolik kawowy, bo o nim mowa, ma różne oblicza. Zarówno ten nowoczesny, prosty lub ozdobny, jak i klasyczny sprawi, że nasze wnętrze zyska niepowtarzalny klimat. Stanowi jedną z tych rzeczy, które dodają smaku, dekorują i zwracają na siebie uwagę. Stoliki kawowe dobieramy w zależności od wyposażenia i gustu. Mogą być prostokątne, kwadratowe albo owalne; drewniane, szklane, proste z dodatkami (np. obrotowymi nóżkami), albo nawet nieco wyrafinowane – niejako pod dyktando współczesnego designu… Niezależnie od tego, jak się prezentują, muszą być przede wszystkim funkcjonalne, aby służyły nam na co dzień. Aby dodać salonowi i przestrzeni domowej w ogóle pożądanego charakteru, można również pokusić się o dobranie stolika kolorystycznie do pozostałego wyposażenia wnętrza. Jeśli lubimy nieco większe stoliki kawowe – zdecydujmy się albo na te rozkładane, nawet kilkupoziomowe, albo na ławy kawowe, przy których będziemy także mogli zorganizować rodzinny poczęstunek albo spotkanie z przyjaciółmi. Właściwe zaaranżowanie codziennej przestrzeni domowej jest o tyle ważne, że buduje nastrój, od którego zależy to, czy czujemy się w domu dobrze, czy czegoś nam w nim brakuje.

Zadbajmy o przytulny rodzinny kącik – siądźmy przy kawie i cieszmy się życiem!

Więcej o stolikach i ławach kawowych znajdziesz na w sklepie https://zona-design.pl/.