Rezydencja pod Warszawą – inwestycja na długie lata?

Wybór miejsca, w którym chcemy zamieszkać to wielka sztuka. Z jednej strony musi bowiem spełniać on nasze oczekiwania, a z drugiej, być dobrą inwestycją. Zawsze jest to sztuka wyboru – mieszkanie, czy dom? W centrum, czy na obrzeżach? Na osiedlu, czy z dala od cywilizacji?

Każde rozwiązanie ma swoje zalety i wady, dlatego należy je dokładnie przemyśleć. W przypadku, gdy centrum naszego życia znajduje się w tak wielkiej aglomeracji jak Warszawa, decyzji do podjęcia jest jeszcze więcej. Stajemy przed dylematami: czy bardziej przeszkadza nam hałas, czy dojazdy? Gdzie będziemy spędzać wolny czas? I jak miejsce, które wybraliśmy będzie wyglądało w miejscu o tak intensywnym rozwoju za kilka, czy kilkanaście lat? Decyzja jest bardzo trudna, jednak są rozwiązania bliskie ideału.

Za takie trzeba uznać osiedle Ventana w podwarszawskim Walendowie. Inwestycja została zlokalizowana w miejscu, które pozwala łączyć w sobie korzyści z mieszkania w otoczeniu natury z życiem w nowoczesnym mieście. Jest ono położone 10 km na południe od Warszawy, w pobliżu Nadarzyna i Magdalenki. Wystarczająco blisko głównych dróg i autostrad, aby do centrum stolicy dojechać w kwadrans, a jednak z dala od miejskich zanieczyszczeń. Ponadto, zlokalizowane w okolicy sklepy baseny, stadniny koni, szkoły i siłowni pozwalają na to, aby w momencie wypoczynku, czy np. urlopu macierzyńskiego, za centrum życia uznać właśnie urokliwe Walendowo. Doskonała lokalizacja czyni inwestycje w tym miejscu za niezwykle atrakcyjne.

Na dodatek samo osiedle odznacza się projektem i wykonaniem na najwyższym poziomie. Wystarczy wspomnieć, że pokazowe domy mieszczące się na osiedlu Ventana dwukrotnie – w 2015 i 2017 roku – otrzymały nagrodę Złota Villa za najlepszy dom pokazowy w Polsce. Projekty ich wnętrz zostały zaprojektowane przez wiodące brytyjskie studio projektowe Alexander James Interiors łącząc ponadczasowość klasyki z najnowszymi trendami. Jeśli do architektury na najwyższym poziomie i wspaniałego otoczenia dodamy z uwagą i pieczołowitością zaprojektowane przestrzenie wspólne, efektem jest miejsce doskonałe do zamieszkania.

Osiedle Ventana wyposażone jest m. in. w kort tenisowy, Club House, w którym organizować można imprezy prywatne, bądź integrować się z lokalną społecznością i plac zabaw dla najmłodszych. Wszystkie te elementy powodują, że osiedle Ventana w podwarszawskim Walendowie to nie tylko idealne miejsce do życia, ale także dobra lokata finansowa. Doskonała lokalizacja, wspaniała architektura i rewelacyjna organizacja wspólnej przestrzeni każą bowiem z dużą dozą pewności stwierdzić, że taka inwestycja nie ma prawa stracić na wartości.