piekarnik

W życiu każdego z nas przychodzi taki moment, w którym musimy podjąć decyzję, jaki piekarnik wybrać. I, wbrew pozorom, nie jest to decyzja łatwa, ponieważ producenci AGD prześcigają się w nowych technologiach i funkcjonalnościach swoich sprzętów. Jak więc wybrać piekarnik idealny, który spełni wszystkie nasze oczekiwania? 

Jedno urządzenie, wiele funkcjonalności

Przystępując do zakupu piekarnika, warto zastanowić się, do czego najczęściej będziemy go wykorzystywać. Niektóre modele świetnie sprawdzą się wśród osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z gotowaniem, a inne spełnią oczekiwania nawet najbardziej wymagających szefów domowych kuchni.

Naprzeciw oczekiwaniom wszystkich klientów wychodzą piekarniki parowe, które umożliwiają zarówno tradycyjne pieczenie z termoobiegiem, jak i korzystanie z zalet pary. Dzięki zastosowaniu pary możliwe jest obniżenie temperatury pieczenia oraz zachowanie naturalnej wilgotności potraw. Ma to wpływ na efekt końcowy, czyli smak, wygląd i konsystencję przyrządzanego dania.

Piekarnik parowy SteamBake

SteamBake to nowoczesna grupa piekarników parowych marki Electrolux serii 600.

Piekarnik parowy SteamBake to urządzenie idealne do wypieków zarówno ciast, jak i chleba. Wyposażony został w funkcję pary, która gwarantuje wyjątkową chrupkość każdego wypieku. Jak to się dzieje? Piekarnik w początkowej fazie pieczenia wykorzystuje parę, dzięki której każdy wypiek nie tylko pięknie wygląda, ale także wyjątkowo smakuje.

Dodatkowo piekarniki z tej serii wyposażone zostały w specjalną funkcję do pieczenia pizzy, dzięki której każde ciasto wychodzi idealnie chrupiące.

Piekarnik parowy SteamCrisp

W ofercie Electrolux znajdziemy także piekarniki SteamCrisp. Co to oznacza? Piekarniki parowe SteamCrisp w czasie pieczenia łączą parę z gorącym powietrzem w proporcjach odpowiednio 1:3. Dzięki temu nasze potrawy są wspaniale chrupiące na wierzchu, ale wilgotne i soczyste w środku.

SteamCrisp świetnie sprawdza się więc podczas pieczenia mięs, zapiekanek czy ciast. Gorące powietrze w połączeniu z parą sprawiają, że potrawy nie wysychają i można je piec w niższej temperaturze.

Piekarnik parowy SteamBoost

SteamBoost to kolejna grupa nowoczesnych piekarników, którą odnajdziemy w ofercie Electrolux. Jest to opcja dla bardziej wymagających domowych szefów kuchni, ponieważ umożliwia nie tylko pieczenie, ale także gotowanie na parze. W tym przypadku piekarnik wykorzystuje parę w połączeniu z gorącym powietrzem do wypieków i mięs lub samą parę, dzięki której możemy przygotować m.in. perfekcyjną rybę lub warzywa.

Nie potrzebne są więc nam dodatkowe sprzęty. Wystarczy jeden funkcjonalny piekarnik SteamBoost, aby cieszyć się doskonałymi wypiekami oraz zdrowymi potrawami ugotowanymi na parze. Obsługę ułatwia intuicyjna funkcja Steamfy®. Wystarczy wybrać odpowiednią temperaturę, a piekarnik sam dobierze optymalną ilość pary oraz dostosuje parametry pracy, aby uzyskać najlepszy efekt!

Piekarnik parowy SteamPro

Wśród innowacyjnych piekarników parowych Electrolux znajdują się także piekarniki SteamPro – urządzenia, które spełniają oczekiwania nawet najbardziej wymagających amatorów gotowania.

Piekarnik SteamPro posiada wszystkie wspomniane do tej pory funkcje, a dodatkowo wyposażony został w funkcję gotowania metodą SousVide. Dzięki temu każda, nawet najprostsza potrawa, smakuje wyjątkowo. Jesteśmy więc w stanie w domowym zaciszu przyrządzić danie, którego nie powstydziłaby się żadna wykwintna restauracja.

Gotowanie łatwiejsze niż kiedykolwiek wcześniej

Piekarniki parowe marki Electrolux posiadają nie tylko najnowocześniejsze technologie, ale także wiele innych, praktycznych funkcji. Jedną z nich jest funkcja łatwego czyszczenia. Żmudne zdrapywanie spalonego tłuszczu i resztek jedzenia może skutecznie zniechęcić do kulinarnych eksperymentów. Dzięki opcji czyszczenia parą, czyszczenia katalitycznego czy czyszczenia pyrolizą utrzymanie piekarnika w nienagannej czystości jest wyjątkowo proste.

Przygotowanie idealnej pieczeni czy steka jest natomiast łatwiejsze dzięki termosondzie, która monitoruje temperaturę wewnątrz potrawy, wyłącza piekarnik oraz dźwiękowo informuje o końcu pieczenia. Nie musimy się więc już martwić, że nasze danie będzie niedopieczone w środku. Ale to nie wszystko! Dzięki innowacyjnemu rozwiązaniu Connectivity i intuicyjnej aplikacji MyElectroluxKitchen gotowanie będzie prostsze niż kiedykolwiek wcześniej. Wystarczy wybrać przepis w aplikacji, a piekarnik sam dostosuje do niego wszystkie ustawienia. Tradycjonalistom zapewne spodoba się Gotowanie Wspomagane, czyli książka kucharska wbudowana w panelu piekarnika.

Decydując się więc na zakup piekarnika, warto na początku określić swoje potrzeby i oczekiwania. Wtedy podjęcie decyzji będzie dużo łatwiejsze i z pewnością wybierzemy sprzęt, który nie tylko nas nie rozczaruje, ale także dostarczy wielu przyjemnych wrażeń kulinarnych.