Patera na owoce – jak dopasować ją do swojej jadalni

Owoce muszą znajdować się w każdym mieszkaniu, ponieważ za ich pomocą można dostarczyć odpowiednią ilość witamin, minerałów i niezbędnych składników odżywczych do organizmu. Jeśli posiadacie dzieci, z pewnością wiecie, jak ciężko jest je namówić, by zaczęły się one zdrowo odżywiać i konsumować takie produkty. Jeśli umieścicie warzywa i owoce w widocznym miejscu, z pewnością szybciej zachęcicie domowników, by wybrali je zamiast klasycznych przekąsek.

Patera na owoce może okazać się jedynym sensownym narzędziem, które w elegancki sposób będzie prezentować dostępne opcje. Jest to element, który także możecie potraktować jako dodatek do jadalni, dzięki któremu aranżacja będzie pełniejsza. Warto jednak znać podstawy, którymi należy kierować się podczas zakupu.

Minimalistyczna nowoczesność

Coraz więcej młodych par decyduje się na to, by wybierać nowoczesny styl do swoich mieszkań i domów. Oczywiście nie jest to nic złego, lecz trzeba liczyć się z bardzo dużą surowości, chłodnym klimatem wnętrza i ograniczeniami. Wyposażenie często jest także droższe, ponieważ jest po prostu modne. Jak więc wybierać takie drobne elementy, jak patera na owoce?

Często można spotkać się ze stwierdzeniem, że owoce nie pasują do nowoczesności, ponieważ nie są białe, czarne lub szare i kojarzą się raczej z ciepłymi kolorami. Wystarczy wyobrazić sobie jabłko, pomarańcz, czy chociażby cytrynę lub banana. Teoretycznie jest to prawda, lecz jeden kolorowy element wygląda bardzo ciekawie i dodaje wnętrzu jadalni lub kuchni w pewien sposób kontrowersyjności, zwracając na siebie uwagę. W ten sposób prawdopodobnie nakłonisz gości lub dzieci na to, by zamiast chipsów wybrali owoc.

Skoro same produkty tworzą już kontrast, to czy patera na owoce również powinna? Jeśli ściany, blat i meble są białe, to patera powinna być czarna. Będzie ona prawdopodobnie pasować do płyty grzewczej, która także w większości przypadków jest czarna.

Klasycznie oznacza luźniej

Klasyczny styl dzielimy na wiele innych podkategorii. Oznacza to, że można zupełnie luźno podchodzić do takich aranżacji i nawet jeśli umieścicie zupełnie niepasujący do siebie element, to zupełnie nic się nie stanie. Warto jednak pamiętać o zachowaniu umiaru, wybierając paterę pod względem kształtu i wielkości. Nie zalecamy stosować także krzykliwych kolorów, jeśli większość Waszych mebli jest w stonowanych odcieniach i wykorzystuje drewno.

Jak widać, niewielka patera na owoce może bardzo dużo zmienić w Waszym mieszkaniu, dlatego należy się jej przyjrzeć z bliska.