Otwierasz nowy sklep? Wyposaż go w stylowe meble!

Własny sklep, z siedzibą w eleganckim, nowoczesnym budynku, to marzenie wielu osób. Jeśli tobie właśnie udało się je spełnić, na pewno z niecierpliwością wyczekujesz momentu, w którym otworzysz jego drzwi i zaprosisz do środka klientów. Zanim jednak tak się stanie, pora wypełnić całe wnętrze stylowymi, idealnie dopasowanymi do potrzeb twoich gości meblami.

Najważniejsze jest pierwsze wrażenie

Pierwsze wrażenie często jest tym najważniejszym elementem, który wpływa na potencjalnego kupującego i decyduje, czy rzeczywiście dokona on zakupu, czy też nie. Dlatego nie można zaniedbać tego, jaki charakter ma sklep i jak odbierają go klienci na pierwszy rzut oka.

Pierwsze wrażenie to często spojrzenie przez witrynę do środka, jeden szybki rzut oka, dzięki któremu dana osoba wie, czy w ogóle chce tam wchodzić. Dopiero później przychodzi pora na bardziej wnikliwą ocenę. Jednakże, jeśli nie „złapiesz” uwagi już podczas pierwszej sekundy, możesz stracić klienta.

Co sprawia, że pierwsze wrażenie jest dobre?

Oczywiście ogólny wizerunek to przede wszystkim przestrzeń. Zbyt ciasny, „zapchany” sklep na pewno nie będzie zachęcający dla klienta. Jednak zbyt luźny będzie wydawał się posiadać za mało asortymentu, co także wpłynie na niego negatywnie. Dlatego postaraj się o jak najlepszy balans pomiędzy szerokim wyborem a dobrą prezentacją i przestrzenią.

Oprócz tego, niezwykle istotne jest światło. Dobrze oświetlone, jasne pomieszczenie zachęca do wejścia i skorzystania z oferty. Wydaje się przyjazne i ciepłe, zwłaszcza jeśli dobierzesz odpowiedni – lekko żółtawy, słoneczny – kolor żarówek. Dzięki temu wszystko, co znajduje się w środku, wyda się bardziej zachęcające.

Pamiętaj również o porządku. Staraj się, aby zawsze w twoim sklepie panował ład. Ubrania nie mogą być poprzekładane na przypadkowe miejsca lub rzucone niedbale i nierówno na półki. Jeśli nawet klient nie odłożył ich odpowiednio na miejsce po obejrzeniu, jest to zadanie dla ciebie i twoich pracowników.

Stylowy sklep z ubraniami

Jeśli posiadasz sklep odzieżowy, na pewno wiesz, że wymaga on odpowiedniego przygotowania, aby każdy ze strojów został zachęcająco zaprezentowany. Tylko dobrze wyeksponowane ubrania mogą zostać zauważone przez klientów i zachęcić ochrony dokonania zakupu.

Jednocześnie, każdy sklep, aby był chętnie wybierany, powinien posiadać swój niezwykły klimat. Jest niezwykle ważne, aby współgrał on ze stylistyką asortymentu. Warto przy tym pamiętać, iż na klimat składają się wszystkie elementy, zaczynając od rodzaju podłogi, poprzez kolor ścian, a na wieszakach i półkach kończąc.

Wybierz zatem odpowiednie wieszaki!

Skoro już wiesz, co może wpłynąć zachęcająco na klienta, aby skorzystał z oferty twojego sklepu, najwyższa pora wybrać odpowiednie meble. Idealnie sprawdzą się stylowe, wykonane w surowym, skandynawskim stylu wieszaki marki Hugle.

Zostały zaprojektowane z myślą o nowoczesnych, dużych przestrzeniach, w których zawsze panuje ład i harmonia. Posiadają metalowy, solidny stelaż, a pod nim – w zależności od wersji – mogą posiadać także niewielką półeczkę. Taka konstrukcja zapewni prezentowanym przez ciebie ubraniom odpowiednią ilość miejsca, a także zagwarantuje, iż będą tam bardzo bezpieczne.