Oświetlenie to bardzo ważna część Twojego domu

Masz nowe mieszkanie? Nowy dom? A może planujesz remont w swoich czterech kątach i zastanawiasz się jak najlepiej zaaranżować przestrzeń? Chcesz urozmaicić swoje wnętrza o nowe, ciekawe detale, ale wciąż szukasz inspiracji? Niezależnie od tego, która z tych odpowiedzi jest trafna, zapoznaj się z tym artykułem i zmień swoje zdanie na temat roli oświetlenia w Twoim domu.

Podążaj za blaskiem, nie zgub się w ciemności

Jeśli wydaje Ci się, że lampy i żyrandole to elementy w pokoju, na które nikt nie zwraca uwagi, jesteś w dużym błędzie. Możesz nie zdawać sobie z tego sprawy, ale to, jakie oświetlenie wybierzesz i zamontujesz w swoich pokojach, ma bezpośredni wpływ na to, jak będziesz się w tym pomieszczeniu czuć. Jeśli będzie ich za mało, część pokoju będzie zaciemniona, co nie tylko wpłynie negatywnie na Twoje samopoczucie, ale także na Twoje oczy, które szybciej będą się męczyć w zaciemnionym pomieszczeniu. Trudniej będzie Ci czytać tam książki, artykuły, czy korzystać z komputera. Postaw na wygodę i przed wyborem żyrandola idealnego przeanalizuj czy bardziej będzie ci potrzebne jedno, mocne źródło światła, czy kilka rozproszonych, skierowanych na różne fragmenty pokoju. 

Dopasuj oświetlenie pod przeznaczenie pokoju. Jeśli to sypialnia, poza jednym, głównym żyrandolem, nie zapomnij zamontować światła zarówno pomagającego czytać, leżąc w łóżku, jak i ułatwiającego funkcjonowanie w rejonie wokół szaf. Z kolei w salonie najlepiej skupić je wokół kanapy i foteli, na których mogą pojawić się goście. Jeśli masz jakieś interesujące dzieła sztuki, rozważ takie oświetlenie, które będzie mogło zostać na nie skierowane. Sprawdź ofertę Mariner Lampy i przekonaj się, ile szyku może dodać zwykły żyrandol. Postaw na modele modernistyczne i designerskie, jeśli w Twoim mieszkaniu przewodzi minimalizm i klasyczny styl lub na urokliwe i romantyczne, jeśli wolisz subtelne wystroje.

Lampy idealne do każdego pokoju

Oświetlenie kuchenne lepiej zaplanować w inny sposób, warto rozważyć oświetlenie blatów lampami LED, umieszczonych bezpośrednio nad nimi. Dzięki takiemu rozwiązaniu poprawisz jakość przygotowywania posiłków i zmniejszysz ryzyko przypadkowego zacięcia się nożem. Jeśli planujesz wyspę na środku kuchni, ustaw nad nią żyrandol. Lampy LED znakomicie sprawdzą się też w łazience.

Planujesz duże lustro w łazience? W przedpokoju? W sypialni? Jeśli zamierzasz zamontować je na stałe na ścianie, zamiast stawiać go w kącie, rozważ dodanie kinkietów jego bokach. Dzięki nim o wiele lepiej zobaczysz swoje odbicie. To także znakomity element dekoracyjny, nadający stylu i uroku. Sięgając po żyrandole z rysunkowymi motywami, możesz też urządzić pokój swojego dziecka w ciekawy i nietypowy sposób. Nie zapomnij też postawić lampki koło łóżka, żeby przegonić wszystkie potwory z szafy i lepiej widzieć czytaną właśnie bajkę na dobranoc. Twoja wygoda jest najważniejsza, a w przypadku firmy Mariner, będzie się dodatkowo fantastycznie prezentować.