Nowoczesne stoliki kawowe - gdzie można je wykorzystać

Prostokątne, kwadratowe, owalne, okrągłe, wykonane z drewna, metalu lub z obu tych surowców – typów nowoczesnych stolików kawowych jest bardzo dużo. Po latach w niebycie powróciły one do łask i znów trafiają na salony. Jak się jednak okazuje nie tylko na salony – z powodzeniem można je wykorzystać na korytarzu, sypialni i pokoju dziecięcym.

Nowoczesne stoliki kawowe w korytarzu

Ustawienie stolika kawowego w tym miejscu nie jest najbardziej oczywistym wyborem. Jednak ze względu na wiele swoich funkcji, doskonale sprawdzi się w przejściach. Jego blat stanowi doskonałe miejsce na dekoracje w postaci kwiatów, a szuflady mogą służyć jako miejsce do przechowywania korespondencji, ważnych dokumentów lub zwykłych drobiazgów.

Wybierając nowoczesne stoliki kawowe na korytarz, warto zwrócić uwagę na ich rozmiar. Powinny być one wąskie i stosunkowo wysokie – będą wówczas przypominać konsole. W ten sposób nie będą one zajmować zbyt dużo miejsca, a jednocześnie korzystanie z nich będzie wygodne. Na ich blacie ułożysz dodatki oraz doniczki z kwiatami, a w szufladach znajdzie się miejsce na biżuterie i inne drobiazgi.

Jaki stolik kawowy wybrać do sypialni?

Nowoczesne stoliki kawowe coraz częściej trafiają także do sypialni. Zastępują tam klasyczne stoliki nocne, służąc jako miejsce dla lampki nocnej, książki, czy też kubka porannej herbaty. Ze względu na szeroki wybór typów stolików, bez trudu znajdziesz rozwiązanie, które idealnie będzie pasować do wystroju Twojej sypialni. Wśród kształtów najlepiej wpasuje się kwadrat, szczególnie jeśli rozmiar stolika nie będzie zbyt wielki.

Stoliki kawowe do salonu

Salon to naturalne środowisko stolików kawowych. Od przełomu XIX i XX wieku umieszczane w nich były małe, podręczne meble, na których było miejsce na filiżankę kawy oraz lekturę. Nowoczesne stoliki kawowe wyglądają zupełnie inaczej niż te stosowane 100-150 lat temu, ale ich rola zasadniczo się nie zmieniła – mają tworzyć przestrzeń, która sprzyja wypoczynkowi.

Polskim rynek meblowy bogaty jest w szeroką ofertę stolików kawowych – od prostych klasycznych form po nowoczesne kształty i materiały. W ostatnich miesiącach większą popularnością cieszy się to drugie rozwiązanie, ponieważ coraz więcej osób szuka stolików, które zachwycają swoim niecodziennym designem. Takim produktem jest między innymi stolik o okrągłym drewnianym blacie, wykonanym z drewna mango, którego podstawę stanowią metalowe nogi. Styl i nowoczesność w pełnej krasie!