Na jakie oferty możemy liczyć od deweloperów w Gdańsku?

Chcesz zdecydować się na zakupienie nowego mieszkania? W takim przypadku warto sprawdzić, czy deweloper oferuje także możliwość wykończenia go pod klucz. Co możemy wtedy zyskać?

Gdańsk to dynamicznie rozwijający się rynek nieruchomości. Na sprzedaż znajdziemy tutaj szereg różnych mieszkań oraz innych lokali przeznaczonych dla osób szukających miejsca do zamieszkania, ale również sposobu na inwestycję pieniędzy. Do dyspozycji mamy zarówno nieruchomości położone w centrum miasta, jak i na jego obrzeżach, które różnią się pomiędzy sobą nie tylko lokalizacją, ale też innymi czynnikami, w tym metrażem, kondygnacją, infrastrukturą, a także wykończeniem.

Stan deweloperski czy pod klucz?

Zdecydowana większość mieszkań, ponieważ aż do około 90% z nich sprzedawana jest w stanie deweloperskim. Oznacza to, że mieszkanie będzie wymagało dodatkowych prac przed przeprowadzką. Warto jednak wskazać, że stan deweloperski nie jest dokładnie określony w żadnych przepisach, więc warto dokładnie sprawdzić, co rozumie pod nim deweloper. Gdy nie chcemy poszukiwać ekipy wykończeniowej lub samodzielnie wykańczać nieruchomości, możemy zdecydować się na ofertę pod klucz. Dzisiaj proponuje ją niemalże każdy deweloper w Gdańsku. Oferta pod klucz jest o tyle komfortowa, że możemy po prostu przeprowadzić się do już wykończonego mieszkania – bez potrzeby prowadzenia skomplikowanych, czasochłonnych prac albo poszukiwania dobrej ekipy wykończeniowej.

Wybierz pakiet odpowiadający twoim potrzebom

W ofertach deweloperów możemy znaleźć różne pakiety wykończeń pod klucz. Ich ceny rozpoczynają się już od około 450 złotych za metr kwadratowy, natomiast potrafią skończyć się nawet na około 1200 złotych za metr kwadratowy nieruchomości. Na cenę wpływa przede wszystkim zakres prac prowadzonych w ramach wykończenia, a także liczba materiałów do wyboru – w bogatszych pakietach jest ich więcej, dlatego możemy wtedy przygotować bardziej zróżnicowaną aranżację niż w przypadku tańszych. Często w ramach usługi mamy też możliwość skorzystania z konsultacji z projektantem wnętrz.